Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Staňa ležal päť dní v nemocnici, mal zápal pľúc

(Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|26. nov 2013 o 19:21

Slovenský brankár červenoarmejcov sa v moskovskom byte doliečuje zo zápalu pľúc.

MOSKVA, BRATISLAVA. Hokejisti CSKA Moskva vyhrali v Jekaterinburgu tretie stretnutie za sebou a po novembrovej reprezentačnej prestávke skončili víťazne už šiesty zo siedmich zápasov a slovenský brankár slávneho klubu Rastislav Staňa sleduje súboje KHL doma v televízii.

V zostave červenoarmejcov sa udomácňuje dvojka Iľja Proskuriakov.

Päť nocí v špitáli

„Doliečujem si zápal pľúc, päť dní si ma nechali aj v nemocnici,“ povedal do telefónu 33-ročný Košičan.

„Po návrate z Nemeckého pohára v Mníchove som dostal vysoké horúčky, hokej už išiel bokom. Prvý raz som ležal v ruskom špitáli a až na menšie porcie jedla som bol s hospitalizáciou príjemne prekvapený. Teraz som už v domácom ošetrení, vo štvrtok mačaká kontrola.“

Staňa ako jednotka tímu odchytal od začiatku sezóny prevažnú väčšinu zápasov, Proskuriakov dostával menej príležitostí. Teraz sa ruský brankár chopil šance.

V novembri sa do mužstva vrátili viacerí maródi, sila tímu výrazne stúpla. CSKA Moskva strieľa viac gólov a má pevnejšiu obranu. Patrí medzi špičkové kluby KHL s vyhliadkami na Gagarinov pohár.

Aj Proskuriakov chce chytať

„Najdôležitejšie je pre mňa, aby som sa dal zdravotne do poriadku,“ vravel Staňa. „Na budúci týždeň by som sa už mal zapojiť do tréningu. Konkurencie v bránke sa nebojím, som na ňu zvyknutý. Budem len rád, ak my brankári pomôžeme mužstvu k víťazstvám.“

Minulý týždeň ruské médiá zverejnili neoficiálne platy hráčov. Staňa je s príjmom 1,4 milióna dolárov po obrancovi Dominikovi Graňákovi z Dinama Moskva (1,6) druhým najlepšie zarábajúcim Slovákom v KHL.

Súvisiace články