Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Stacherová: Žiaľ, varia skvele

Sportnet|10. aug 2004 o 00:00

V spoločnej izbe sa v olympijskej dedine v Aténach stretli dve zvolenské rodáčky, vodné slalomárky. So štvornásobnou víťazkou Svetového pohára Elenou Kaliskou býva GABRIELA STACHEROVÁ (24 r.), ktorá je v Aténach na svojej druhej olympiáde.

Gabriela Stacherová. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL

Ako funguje v Aténach organizačný systém, ako dlho vám trvá doprava na kanál v Helliniko?

Všetko v zásade funguje. Vytáča nás niekedy len doprava. Modelovo by mala cesta na kanál z olympijskej dediny trvať 35 minút. V pondelok sme sa však v autobuse spolu s pretekármi z USA motali takmer hodinu. Sprevádzalo nás policajné auto, ktoré neprekročilo päťdesiatku. Pritom voľná široká cesta bola zrelá na stovku.


Slalomársky kanál ste si vyskúšali už na predchádzajúcich pretekoch Svetového pohára. Zvykli ste si na slanú morskú vodu?

Problémy sú len vtedy, keď fúka silný vietor a páli priame slnko. Dá sa to vydržať aj bez okuliarov. Zatiaľ sa pre ne rozhodla iba Kanaďanka Margaret Langfordová. Trénujeme v štyroch skupinách po jednej hodine predpoludním a ďalšiu poobede. Stačí to, niektorí športovci začínajú hodinové možnosti vypúšťať.


Ako sa vám páči dedina?

Lepšia ako v Sydney pred štyrmi rokmi, väčšia. Poskytuje viac možností na trénovanie, k dispozícii je bazén, lepšie je zariadená aj posilňovňa.


Vybavenie izieb?

Možno by sa zišiel televízor, ale na luxus si rozhodne nepotrpím, navyše prakticky celý deň strávime na kanáli. V rezidenčnom centre máme k dispozícii internet, biliard.


Vyšli ste si už na Akropolu?

To máme za sebou už z predchádzajúcich pobytov v Aténach. Spolu s pešou zónou Plaka a niektorými ďalšími pamätihodnosťami. Teraz sa koncentrujeme len na preteky.


Ako varia v dedine?

Žiaľ skvele, všetci sa tu zhodujú, že najväčším nepriateľom v Aténach je namiesto teroristov zatiaľ jedáleň. Je tu neskutočný výber všetkých kuchýň sveta. Veľmi lákavé, treba si dávať pozor, aby človek nebol v lodi ťažký.


(ju)

Súvisiace články