Klobučník na MS siahal po finálovej účasti, delila ho od nej necelá sekunda

Tomáš Klobučník.
Tomáš Klobučník. (Autor: TASR)
TASR|13. dec 2018 o 07:48

Slováci opäť skončili už v rozplavbách.

CHANG-ČOU. Ani vo štvrtok sa slovenským plavcom nepodarilo postúpiť z dopoludňajších rozplavieb na majstrovstvách sveta v krátkom bazéne v čínskom Chang-čou.

Najlepší výsledok v tretí deň šampionátu dosiahol Tomáš Klobučník, ktorý na 200 metrov prsia časom 2:04,85 minúty obsadil dvanáste miesto.

Na postup do finálovej osmičky mu chýbala necelá sekunda.

Adam Halás obsadil na 100 metrov polohové preteky 21. miesto (54,29 sekundy), keď za vlastným národným rekordom zaostal o sedem stotín sekundy.

Karolína Hájková finišovala na 200 metrov znak na 22. mieste (2:12,35 minúty), Andrea Podmaníková skončila na 100 metrov polohové preteky 29. (1:02,77 minúty).

Tamara Potocká na 50 metrov motýlik dosiahla čas 27,34 sekundy, ktorým ju klasifikovali na 35. pozícii.

Do akcie sa dostala aj mix štafeta na 4x50 metrov polohové preteky v zložení Karolína Hájková, Marek Botík, Adam Halás a Barbora Mikušková, ktorá časom 1:43,81 minúty obsadila 19. miesto.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Klobučník na MS siahal po finálovej účasti, delila ho od nej necelá sekunda