Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slovan stále nemá finančné záruky, KHL mu poskytla odklad

V Bratislave ešte stále nevedia, kde bude klub v nasledujúcej sezóne pôsobiť. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
SITA|20. máj 2015 o 13:51

Urobíme všetko pre to, aby sme slovenskému klubu uvoľnili marketingové možnosti, ktoré sa nebudú kryť so záujmami našich sponzorov, povedal prezident KHL Dmitrij Černyšenko.

MOSKVA. Prezident KHL Dmitrij Černyšenko v stredu potvrdil, že vedenie nadnárodnej súťaže posunulo termín pre Slovan Bratislava v súvislosti s potvrdením finančného zabezpečenia na nasledujúcu sezónu.

Šéf ligy zároveň priznal, že správy o dlhoch bratislavského klubu sú pravdivé.

"Urobíme všetko pre to, aby sme slovenskému klubu uvoľnili marketingové možnosti, ktoré sa nebudú kryť so záujmami našich sponzorov," povedal Černyšenko podľa portálu Championat.com.

"Ešte je príliš skoro hovoriť o budúcnosti klubu v KHL, musíme vyčkať. Dali sme mu odklad na dodanie finančných záruk, rovnako aj fínskemu Jokeritu, kde sa koncom mája koná zasadnutie vedenia. V princípe by však malo byť všetko v poriadku."

Prezident KHL v stredu informoval aj o ďalších témach v súvislosti so súťažou. Atlant Mytišči nebude v nasledujúcej sezóne štartovať v KHL, vedenie ligy pracuje na návrate Spartaka Moskva a celosezónne výnosy súťaže prvýkrát prevýšili náklady.

Súvisiace články