Slovan prehral prvý domáci zápas novej sezóny KHL 0:3

(Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič, SITA|17. sep 2013 o 17:00

Slovanisti sa najbližšie stretnú vo štvrtok 19. septembra o 19.00 v Slovnaft Aréne s Viťazom Podolsk.

Vo svojom hlavnom predzápasovom predsavzatí hokejisti Slovana zlyhali. Nedali ani gól. Pred vypredaným hľadiskom v súboji s Torpedom z Novgorodu prehrali zaslúžene 0:3.

BRATISLAVA. Slovanistov čakajú krušné časy. V utorok síce bojovali, koľko vládali, ale kombinačne gramotnejší súper si s nimi nakoniec bez zápletky poradil.

Slovanu chýbala presnosť a dôraz pri streľbe, ale aj líder na ľade.

Súper z Nižného Novgorodu pôsobil kompaktnejšie, taktickejšie, najmä zásluhou efektívnejšieho zakončenia.

„Nedá sa nič robiť. Nepomôžu nám spomienky na to, ako nám padali góly v príprave. Teraz si musí každý vstúpiť do seba a vzchopiť sa,“ povedal po zápase útočník Juraj Mikúš. Kapitán Milan Bartovič ťažko hľadal slová.

Doplatili na chybu

„Kým bol stav bezgólový, boli sme rovnocenným súperom. Potom sme doplatili na strašnú chybu, po ktorej žiaľ nasledovali ďalšie.“

Z hokejok Slovana neprišiel v úvode žiadny drvivý nápor. Torpedo naopak dostalo priestor v obrannom pásme domácich, kde umne držalo puk, no finálna fáza sa im spočiatku nedarila.

Hostia potrestali v 18. minúte nedôslednosť Mihálika s Kolenom za ich vlastnou bránkou. Wolski elegantne prvým dotykom poslal ideálnu prihrávku Brenta za chrbát bezmocného Janusa – 0:1.

Nervózny Slovan

V druhej tretine sa hralo otvorenejšie, domáci si napriek nervozite vynútili sériu streleckých pozícií, z ktorých však trestuhodne pálili zväčša nad bránku.

Šikovným individuálnym kúskom sa blysol Juraj Mikúš, no zakončil ho len do pŕs brankára Gelašviliho.

Počas toporného tlaku Slovana rozbiehalo Torpedo priamočiare protiútoky z ktorých v priebehu 65 sekúnd v 36. - 37. minúte strelil góly Krasnoslobodcev a predvídavo sa pohybujúci Wolski.

Nová 27-ročná akvizícia Torpeda poľského pôvodu hrávala v minulosti s Pavlom Šťastným v Colorade, Mariánom Gáboríkom v Rangers a vlani aj s Tomášom Kopeckým na Floride.

V poslednej tretine napriek snahe Slovan nedokázal streliť vytúžený gól. V 51. minúte nevyužil po podrazení súpera Olvecký trestné strieľanie, čo zlomilo vieru Slovana.

Tréner Rostislav Čada mohol po zápase oceniť iba snahu svojho tímu.

„Žiaľ, súper nás prevýšil v súbojoch jedného proti jednému v našom obrannom pásme. Jeho hráči boli agresívnejší, z podobných situácií strelili všetky tri góly.“

Kouč Torpeda Peteris Skudra netajil spokojnosť. „Mali sme dobre zorganizovanú hru. Hrali sme jednoducho, disciplinovane v obrane a koncentrovane vo finálnej fáze.

Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 18. Wolski (Brent), 36. Krasnoslobodcev (Sčastlivij), 37. Wolski (Denisov, Grigoriev). Rozhodovali: Soin, Čerenkov - Morozov, Putilin (všetci Rus.), striedania: od 20. min R. Mráz namiesto Bližňáka, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili Hietanen, Valentenko, Lukin, Makarov, Grigoriev, Denisov, Belochvostikov Kuľomin, Galuzin, Potapov - Kulakov, Brent, Wolski - Potapov, Immonen, Salminen - Krasnoslobodcev, Sčastlivij, Žarkov - Jamkin

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Kutlák, Mihálik, Štajnoch, Sigalet - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič - Netík, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Kolena, Bakoš - R. Mráz

Sumáre utorňajších zápasov KHL:

Barys Astana - Avangard Omsk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 1. Bochensk, 33. Starčenko, 37. Žaljavov, 48. Spiridinov, 53. Spiridinov - 24. Frolov, 52. Pivcakin (ZÁBORSKÝ)

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 10. Prochorkin, 13. Zubov, 24. Prochorkin, 46. Prochorkin, 47. Saprykin, 56. Zubov (STAŇA) 20. Babenko, 37. Cvetkov, 38. Cvetkov

HC Lev Praha - Víťaz Podolsk 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Thörnberg, 26. Azevedo, 32. Kapanen, 59. Thörnberg - 41. Iggulden

Dinamo Riga - AK Bars Kazaň 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 49. Szczechura 8. Pesonen, 21. Burmistrov, 27. Heška

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral prvý domáci zápas novej sezóny KHL 0:3