Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Slovan hľadá svoju tvár, diváci sú netrpezliví

Krasnoslobodcev bekhendom prekonáva Janusa, nezabránili mu v tom ani Mihálik s Kutlákom. Nový maskot Harvy sa pozeral na triumf Novgorodu 3:0. (Autor: FOTO SME – VLADIMÍR ŠIMÍĆEK)
Vojtech Jurkovič|18. sep 2013 o 16:34

Grand Opening domácim hokejistom nesadol. V nedeľu Trenčanom vhodil buly Bondra a aj so štyrmi majstrami sveta Dukla prehrala so Žilinou 2:5. Slovanisti poňali predzápasovú šou veľkorysejšie, ale v prvom zápase na domácom ľade vybuchli s Novgorodom 0:3.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana sa počas pôsobenia v KHL ešte neocitli v takej zložitej situácii. Z piatich doterajších zápasov prehrali tri na nulu. Majú len dva body za výhru v predĺžení (4:3) v Záhrebe.

Diváci, ktorí sú z minulej sezóny zvyknutí na iný Slovan i výsledky, ku koncu stretnutia s Novgorodom popiskovali, mnohí odchádzali zo štadióna za stavu 0:3 predčasne.

Fanúšik nad zlato

Na hráčoch bolo po zápase badať práve obavy z možnej straty fanúšikovskej atmosféry, ktorú pred rokom v celej KHL vyhodnotili ako najmotivujúcejšiu.

A to zrejme ešte nevedeli, že pre to, aby na svetelnej tabuli blikol hrdý údaj o vypredanom hľadisku (10 055), sa pred zápasom predávalo nezvyčajne veľa vstupeniek narýchlo aj pod cenu.

Tridsaťjedenročný útočník Michal Vondrka, ktorý je aj v českej reprezentácii, videl príčinu prehry v téme, ktorú už slovanisti opakovali aj v minulosti.

„Opäť sme doplatili na nepremieňanie šancí. Už z toho začínam byť frustrovaný. Na naše hokejky sa nalepila smola. Teraz to možno nebolo až také extrémne, ale vonku sme súperov zakaždým prestrieľali. Vždy nám tie puky brankári chytia. Je to strelecká nemohúcnosť, musíme sa však z toho dostať sami.“

Vondrka má pravdu, ale chabá koncovka nie je jedinou činnosťou, v ktorej Slovan zaostáva za vlaňajšou sezónou.

Škrípe spolupráca

Postrehol to aj mladý Marko Daňo. „Nefungovala nám spolupráca obrany s útokom. Bez zlepšenia v tomto smere sa nepohneme.“

Tím Novgorodu by zrejme nezlomil ani prípadný „haluzácky“ gól, ktorý si želali viacerí domáci hráči. Novgorod bol jednoducho hokejovo lepší. Jalové strely domácich nenarušili ich koncepciu, v ktorej dominovalo prelínanie obrany s útokom a plynulý prechod stredným pásmom.

V tejto dôležitej súhre ani vlani Slovan nevynikal, ale z kolektívneho entuziazmu zväčša vyskočil líder, ktorý zariadil góly. Ten Slovanu chýba, generálny manažér Maroš Krajči zháňa silné meno do útoku.

Navyše aj brankár Jaroslav Janus optimálnu formu stále hľadá. Najlepší hráč Slovana, ktorým býval charakter, zďaleka nedominuje.

Hráčom neostáva nič iné, len myslieť pozitívne a v tréningu zintenzívniť nácvik streľby.

Trénerovi Rostislavovi Čadovi pred zápasom s Podolskom pribudla vráska po strate centra Mária Bližáka. Musel ísť na magnetickú rezonanciu po nešťastnej zrážke s Daňom.

„Proti Podolsku takmer určite nenastúpi,“ konštatoval Čada, ktorý plánuje v prvom útoku nahradiť Bližňáka Ölveckým, do stredu tretieho sa posunie Martin Bakoš a štvrtý doplní Richard Mráz.

V drese Podolska určite nastúpi nebezpečný kúzelník s pukom Maxim Afinogenov.

Zápas sa začína vo štvrtok o 19.00, vysiela ho Sport 2 HD.

Predpokladaná zostava Slovana:

Kopřiva - Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, Mihálik - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bakoš, Hudáček - T. Mikúš, Kolena, Mráz - Daňo.

Súvisiace články