Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovan by bol v extralige jedenástym tímom

Hokejisti Slovana účinkujú v KHL zrejme poslednú sezónu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 13. feb 2015 o 13:00

Slovan sa administratívne môže vrátiť do extraligy. Zatiaľ sme sa nestretli s požiadavkou zo strany Slovana, hovorí Paštinský.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava by sa mohol bez väčších problémov vrátiť po odchode z Kontinentálnej hokejovej ligy do slovenskej Tipsport extraligy. Z administratívneho hľadiska by to bol jednoduchý návrat.

"Ešte pri odchode do KHL rozhodli predstavitelia klubov a spoločnosti Pro-Hokej, že Slovan bude pri prípadnom návrate prijatý späť do extraligy. V sezóne, keď sa vráti, bude mať extraliga jedenásť účastníkov," uviedol v športovom spravodajstve RTVS Góly - body - sekundy séf Pro-Hokeja Vladimír Paštinský.

Zástupcovia extraligistov ešte nedostali žiadnu konkrétnu žiadosť zo strany bratislavského Slovana o návrat do extraligy. Slovenský účastník KHL má však finančné problémy a možnosť jeho zotrvania v ruskej nadnárodnej súťaži je veľmi malá.

V súvislosti s budúcnosťou Slovana sa spomína aj česká extraliga a rakúska EBEL.

"Zatiaľ sme sa nestretli s požiadavkou zo strany Slovana. Funkcionári klubu robia všetko pre jeho zotrvanie v KHL," doplnil šéf riadiaceho orgánu najvyššej slovenskej súťaže.

Slovan hrá v KHL od sezóny 2012/2013. V roku 2012 opustil Tipsport extraligu ako úradujúci majster.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.