Brankár Peter Budaj inkasoval tri góly. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. nov 2016 o 06:15

V akcii boli piati Slováci.

NEW YORK. Slovenskí hokejisti sa v noci zo štvrtka na piatok bodovo nepresadili. Do kanadského bodovania sa nezapísal ani jeden z trojice Zdeno Chára, Tomáš Tatar a Marko Daňo.

Ich tímy ale svoje zápasy vyhrali.

Naopak, nedarilo sa slovenským brankárom. Jaroslav Halák inkasoval na ľade Tampy Bay zo šestnástich striel tri góly a už v 23. minúte ho v bráne New Yorku Islanders nahradil Thomas Greiss. Islanders prehrali 1:4.

Prehrali aj hokejisti Los Angeles Kings v bráne s Petrom Budajom. Slovenský gólman neuspel v mikrosúboji s Careym Priceom, s ktorým v minulosti dva roky súperil o post jednotky.

Montreal doma zvíťazil nad Los Angeles 4:1 a deviatym domácim víťazstvom od začiatku sezóny vyrovnal 63 rokov starý klubový rekord.

Budaja prekonal ako prvý Paul Byron v ôsmej minúte. Séria slovenského brankára bez inkasovaného gólu sa tak trvala 158 minút a 32 sekúnd.

Hoci inkasoval trikrát, Budaj svoj tím viackrát podržal:

Celkovo si Budaj v Bell Centre pripísal 19 zákrokov z 22 striel, štvrtý gól dosiahli hráči Canadiens do prázdnej bránky.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 22 minút a 51 sekúnd a jeho tím si doma poradili s Blue Jackets z Columbusu 5:2.

Chára skončil s dvoma plusovými bodmi a dvomi zblokovanými strelami. Hráči Bostonu vyhrali piatykrát z ostatných siedmich zápasov a vo Východnej konferencii sú na ôsmom mieste.

Zdeno Chára (v strede) proti Columbusu nebodoval, jeho tím ale vyhral.
Zdeno Chára (v strede) proti Columbusu nebodoval, jeho tím ale vyhral. (Autor: TASR/AP)

Domáce víťazstvo 3:1 nad Vancouverom si pripísal Detroit, hoci Tomáš Tatar nebodoval, iba dvakrát vystrelil.

Tridsiatimi šiestimi zákrokmi sa zaskvel Jimmy Howard a zrejme definitívne sa stal jednotkou Red Wings pred Petrom Mrázkom.

"V bránke vyzerá veľmi solídne. Nenechá súperovým hráčom veľa pukov na dorážky, tie sa ho držia. Počína si veľmi dobre," pochválil svojho gólmana tréner Detroitu Jeff Blashill na webe NHL.

Hráči Winnipegu uspeli na ľade Arizony 3:2, keď o ich víťazstve rozhodol 20-ročný Dán Nikolaj Ehlers.

O necelé dva roky starší slovenský útočník Marko Daňo bol s piatimi pokusmi najusilovnejším strelcom hosťujúceho tímu, ale skórovať sa mu nepodarilo.

NHL - výsledky:

Boston Bruins – Columbus Blue Jackets 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Góly:
9. Krug (Krejčí, Backes), 10. Beleskey (Czarnik), 13. Czarnik (Riley Nash, Beleskey), 13. Schaller (D. Moore), 32. Backes (Krejčí, Spooner) - 3. N. Foligno (Wennberg), 49. Gagner

/obranca Zdeno Chára (Boston) nebodoval, na konto si pripísal dva plusové body a raz ohrozil bránu súpera, odohral 22 minút a 51 sekúnd/

Carolina Hurricanes – Anaheim Ducks 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly:
35. Teräväinen (Slavin, Aho), 44. V. Rask (Skinner, Stempniak) - 25. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 30. Silfverberg (Fowler, Cogliano), 33. Silfverberg, 60. Kesler (Getzlaf, Silfverberg)

Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly:
8. Crosby (Kessel, Letang), 28. Hömqvist (Kessel, Malkin) - 19. Coyle (Suter, E. Staal), 30. Niederreiter (E. Staal), 43. E. Staal (Coyle, Niederreiter), 60. Pominville (Spurgeon)

Detroit Red Wings – Vancouver Canucks 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly:
1. Larkin (Zetterberg, Nyquist), 19. Brendan Smith (N. Kronwall, Zetterberg), 55. Ott (Ericsson, Marčenko) - 44. D. Sedin (H. Sedin, Stecher)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) nebodoval, na bránu súpera vyslal dve strely a odohral 16 minút a 17 sekúnd/

Florida Panthers – San Jose Sharks 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly:
6. Demers (McCann), 8. Demers (Barkov, Jágr) - 17. Burns, 22. Pavelski (J. Ward), 49. Wingels (Tierney), 60. Couture (Braun)

Montreal Canadiens – Los Angeles Kings 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly:
8. Byron (A. Radulov, Jemelin), 14. Carr (Markov, Mitchell), 30. Danault (Petry, Pacioretty), 59. Galchenyuk (Beaulieu, Pacioretty) - 52. Toffoli (Kopitar, J. Carter)

/brankár Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, inkasoval tri góly a pripísal si 19 úspešných zákrokov/

Tampa Bay Lightning – New York Islanders 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly:
9. Stamkos (T. Johnson, Namestnikov), 11. Kučerov (Hedman, Stamkos), 23. T. Johnson (Stamkos, Palát), 42. B. Boyle (Paquette) - 29. Ladd (Boychuk)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) chytal 22 minút a 50 sekúnd, inkasoval tri góly a pripísal si 13 úspešných zákrokov/

Nashville Predators – St. Louis Blues 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly:
39. Järnkrok (C. Wilson, Irwin), 44. Neal (Ribeiro, Aberg), 45. Järnkrok (Fisher, Forsberg) - 4. Schwartz (Tarasenko, Parayko)

Arizona Coyotes – Winnipeg Jets 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly:
10. Vrbata (Martinook, McGinn), 60. Rieder (Domi, Doan) - 5. Copp (Scheifele, Enström) , 31. Wheeler (Petan, Myers), 57. Ehlers (Laine)

/Útočník Marko Daňo (Winnipeg) nebodoval, päťkrát ohrozil bránu súpera a na ľade strávil 10 minút a 37 sekúnd/

Calgary Flames – Dallas Stars 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)