Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Futbalový zväz požiadal o preloženie barážového duelu s Írskom

Tehelné pole. (Autor: Marko Erd SME)
Pavol Spál, TASR|Publikované 12. mar 2020 o 13:05

Rovnakú žiadosť poslala aj Bosna a Hercegovina.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový zväz oficiálne požiadal Európsku futbalovú úniu (UEFA) o preloženie barážového duelu o postup na ME 2020 proti Írsku.

Pôvodne sa mal duel odohrať vo štvrtok 26. marca na Národnom štadióne v Bratislave bez divákov.

"Keďže situácia okolo šírenia koronavírusu a počet nakazených týmto vírusom na Slovensku stúpa a rovnako tak sa deje aj v okolitých európskych krajinách, rozhodol sa SFZ, na základe nariadenia ústredného krízového štábu s opatreniami, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR o zákaze organizovania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí, zaslať list na UEFA," uviedol SFZ na svojom webe.

Rovnakú žiadosť poslala UEFA aj Bosna a Hercegovina, ktorá je ďalší potenciálny súper Slovenska, pôvodne mala privítať tiež 26. marca Severné Írsko.

Slováci majú problémy, Íri zatiaľ hrajú

Pre šíriaci sa koronavírus je ohrozený štart siedmich slovenských reprezentantov pôsobiacich v Taliansku, ktoré je momentálne v karanténe.

Kapitán Marek Hamšík v tomto roku ešte neodohral jediný súťažný zápas, lebo čínska liga pre koronavírusu ani nezačala.

Kým Slováci sú roztrúsení v kluboch viacerých európskych súťaži, takmer všetci írski reprezentanti pôsobia v kluboch prvej a druhej anglickej ligy.

Bosna je v podobnej situácií ako Slovensko. Väčšina hráčov pôsobí v rôznych súťažiach a museli by podstúpiť 14–dňovú karanténu.

Rumuni s niektorými legionármi nerátajú

Podľa šéfa Rumunskej futbalovej federácie Razvana Burleanua počítajú aj s alternatívou, že reprezentácia neodcestuje na barážový zápas na Island.

"Bezpečnosť a zdravie našich hráčov sú prvoradé, preto sme ani nevolali do Rumunska futbalistov z krajín najviac postihnutých koronavírusom," uviedol pre televíziu Digi.

Pre karanténu by Rumunom určite chýbal brankár Tatarusanu z Lyonu a štvorica hráčov z talianskych klubov. Naopak, Islanďania Halfredsson (Padova) a Bjarnason (Brescia) sú už v domácej karanténe na Islande.

Odložia EURO 2020?

Čoraz viac sa však objavujú informácie o možnom preložení ME.

Šampionát je naplánovaný od 12. júna do 12. júla v dvanástich krajinách. Pre pandémiu však viaceré európske ligy museli prerušiť súťaž, vo štvrtok k tomu pristúpila španielska La Liga.

Podľa agentúry SID už absolvovali konferenčný hovor zástupcovia piatich elitných líg so zástupcom Európskej futbalovej únie (UEFA) Gioriom Marchetti.

Témou bola možnosť posunúť začiatok šampionátu, aby sa stihli dohrať ligové súťaže. Iniciatíva vzišla od vedenia talianskej Serie A, ktorú prerušili ako prvú.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.
Ďalší autori: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.