Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Šesták definitívne do Ankaragücü, myslí na pohárovú Európu

Stanislav Šesták. (Autor: TASR)
TASR|19. jún 2011 o 11:18

Hosťovanie sa mení na prestup. Stanislav Šesták sa po roku strávenom v Ankaragücü stane kmeňovým hráčom tureckého klubu.

Hosťovanie sa mení na prestup. Stanislav Šesták sa po roku strávenom v Ankaragücü stane kmeňovým hráčom tureckého klubu.

Agentúrny text sme nahradili autorským článkom SME o 17.58 h.

BRATISLAVA. Späť do Bochumu, ktorý si nevybojoval postup do prvej nemeckej bundesligy, sa mu nechcelo. Slovenský reprezentant Stanislav Šesták privítal rozhodnutie MKE Ankaragücü využiť opčné právo a definitívne ho získať pre seba. Podarilo sa.

„Potvrdil mi to esemeskou môj manažér. Ostávam definitívne v Ankaragücü, za ktorý by som mal hrať nasledujúce tri roky,“ citovala hráča TASR.

Pre Bochum drahý luxus

Pre Bochum by v druhej lige bol Šesták príliš drahým luxusom, ktorý si nemohol dovoliť, a tak súhlasil s odchodom hráča.

Turci síce zatiaľ nezaplatili ani za hosťovanie hráča (má ísť o pol milióna eur), ale kluby našli spoločnú reč v prestupe hráča. Bochum si podľa neoficiálnych informácií cenil Šestáka na dva a pol milióna eur.

„Chvíľu sa to naťahovalo na nejakom detaile, no už je to v poriadku. Som rád, že to takto dopadlo,“ netajil Šesták svoju spokojnosť. V nemeckých médiách sa objavili šumy, že o Šestáka má záujem aj bundesligový Hannover 96. Útočník však bude pokračovať v Turecku.

S Ankaragücü do Európy?

Šestákovi sa v minulej sezóne v drese Ankaragücü darilo. V 24 ligových zápasoch (z nich v 21 nastúpil od začiatku) dal desať gólov.

A presných zásahov by bolo určite viac, ak by časť sezóny nemusel vynechať pre problémy so stehenným svalom.

Trináste miesto v konečnom účtovaní ročníka síce dosť zaostalo za cieľmi klubu, Šesták však verí, že v tom budúcom to bude podstatne lepšie. „Máme na pohárovú Európu, čo znamená umiestniť sa v tabuľke čo najvyššie,“ uzavrel 28-­ročný futbalista, ktorý hrával za Tatran Prešov, Slovan Bratislava, MŠK Žilinu i VfL Bochum.

Súvisiace články