Šatanove body nestačili, Slovan prehral v Ufe 2:4

Slovanu sa na poslednom tripe nedarilo, v štyroch zápasoch získal len bod.
Slovanu sa na poslednom tripe nedarilo, v štyroch zápasoch získal len bod. (Autor: SITA)
Sportnet|9. jan 2014 o 11:12

Slovan prehral v tomto roku všetky štyri zápasy a na postup do play off stráca už dvanásť bodov.

• Slovan má po 41 zápasoch 51 bodov, na postup do play-off stráca už 12 bodov
  • dnes odohral svoj zápas aj ôsmy tím Západnej konferencie - Jarosľavľ - v Novokuznecku vyhral 2:1
  • z troch predchádzajúcich zápasov na klziskách súperov získal Slovan len jediný bod
  • domáci hrali lepšie ako Slovan, v prvých dvoch tretinách vystrelil Slovan na bránu domácich len osemkrát, domáci až 31-krát
  • Šatan strelil v posledných dvoch zápasoch tri góly a na jeden prihral

BRATISLAVA. Slovan Bratislava nezvládol ani štvrtý zápas životne dôležitého novoročného tripu. V Ufe prehral 2:4 a od súperov si doniesol len bod za prehru po predĺžení v Nižnekamsku. Na play off stráca slovenský klub dvanásť bodov.

Fanúšikov môže tešiť aspoň to, že sa do formy dostáva Miroslav Šatan. Ten po nepodarenom začiatku bodoval v druhom stretnutí, keď po dvoch góloch Nižnekamsku, strelil Ufe gól a na jeden prihral.

Bratislavskému tímu sa proti Salavatu podarilo dvakrát vyrovnať, ale doplatil na slabšiu defenzívu. Dlho ho držal brankár Jaroslav Janus. V druhej tretine prestrieľala Ufa slovenský klub 20:2, celkovo 43:17.

„Stále robíme chyby v obrane , čo nám berie veľa síl,“ hovoril po druhej tretine pre miestnu televíziu Šatan.

V poslednej dvadsaťminútovke doplatil Slovan na faul Mihálika, po ktorom Filatov využil nariadené trestné strieľanie na víťazný gól. Štvrtý gól strelili domáci do prázdnej bránky.

„Prakticky sa nám darilo proti veľmi silnej a útočnej Ufe držať pozitívny výsledok.

Nám sa prakticky darilo po celý zápas proti veľmi silnej a útočnej, dobre hrajúcej Ufe držať pozitívny výsledok. Bohužiaľ v závere sme spravili chybu v strednom pásme faul, po ktorom nasledovalo trestné strieľanie, ktoré rozhodlo o výhre domácich,“ hodnotil pre klubový web tréner Rostislav Čada.

Najbližšie Slovan čaká v pondelok 13.1. doma Novosobirsk. Do konca základnej časti KHL odohrá ešte dvanásť zápasov.

Salavat Julajev Ufa - Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Mirnov (Koľcov), 40. Filatov (Koľcov, Kajgorodov), 55. Filatov (z tr. strieľania), 60. Pihlström (Filatov) - 34. Šatan (Štajnoch, Mojžíš), 46. Hudáček (Šatan)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Soin - Streľcov, Tarasov (všetci Rus.), 7710 divákov

Ufa: Volkov - Višnevskij, Kulda, Ščitov, Babčuk, Zubarev, Kirill Koľcov, Isangupov, Gurkin - D. Makarov, Filatov, Hartikainen - Merenskin, Chlystov, Záborský - Mirnov, Pihlström, Kajgorodov - Ankudinov, Zinoviev, Slepyšev

Slovan: Janus - Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Matoušek, A. Šťastný, T. Mikúš

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): "Vďaka veľkej hernej disciplíne, bojovnosti a nasadeniu celého mužstva sa nám proti veľmi silnej a útočne dobre hrajúcej Ufe darilo prakticky počas celého zápasu držať pozitívny stav. Bolo jasné, že kto v závere urobí chybu, ten prehrá. Žiaľ, boli sme to my, keď po chybe v strednom pásme nasledoval faul a trestné strieľanie, ktoré prakticky rozhodlo o výsledku."

Online prenos:

16:07 Zápas sa skončil.

60. minúta: Pihlström strieľa do prázdnej brány gól.

59. minúta: Čada si vzal timeout a odvolal Janusa.

59. minúta: Ďalšia veľká šanca domácich, Janus už leťal na ľade, Mirnov ale netrafil odkrytú bránku.

53. minúta: Po faule na domáceho útočníka bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré Filatov premenil.

51. minúta: Záborský mal ďalšiu veľkú šancu, opäť bol neúspešný.

46. minúta: Hudáček si potiahol puk do útoku a strelou vyrovnal na 2:2.

44. minúta: Ufa začala tretiu tretinu oveľa lepšie, Záborský svoju šancu nevyužil.

15:36 Začala sa tretia tretina.

15:19 Skončila sa druhá tretina.

40. minúta: V úplnom závere prestrelil Janusa Filatov, gól padol len 22 sekúnd pred koncom tretiny.

34. minúta: Slovan hral väčšinu presilovky veľmi zle, v jej úplnom závere sa dostal do útočnej tretiny a po tvrdej strele sa Šatanovi podarilo z dorážky vyrovnať.

32. minúta: Isangulov fauloval a Slovan bude hrať prvýkrát v zápase presilovku.

26. minúta: Domáci odohrali doteraz najlepšiu presilovku, mali viacero šancí, ktoré nevyužili.

25. minúta: Záborský mal veľkú šancu, zblízka Janusa neprestrelil.

24. minúta: Ďalšie oslabenie hostí, za podrazenie ide na trestnú lavicu Brejčák.

22. minúta: Slovan mal veľkú šancu, Bartovič šiel sám na brankára Volkova.

14:48 Začala sa druhá tretina.

14:30 Skončila sa prvá tretina.

18. minúta: V závere tretiny mal opäť Mirnov veľkú šancu a na druhej strane mohol skórovať aj Slovan.

15. minúta: Ani druhá presilovka v zápase domácim nevyšla.

13. minúta: Slovan bude hrať opäť v oslabení, fauloval Ölvecký.

12. minúta: Ufa odohrala slabú presilovku, nevytvorila si väčšiu šancu.

10. minúta: Andrej Šťastný fauloval vysokou hokejkou a Slovan bude hrať v oslabení.

6. minúta: Mirnov bol opäť v čistej šanci, ktorú nepremenil.

5. minúta: Mirnov prestrelil obrancu Trončinského aj brankára Janusa a otvoril skóre.

14:01 Zápas sa začal.

Domov»Hokej»KHL»Šatanove body nestačili, Slovan prehral v Ufe 2:4