Ruským majstrom sa stal CSKA Moskva, Slovan končí

Hokejisti CSKA Moskva sa stali víťazmi základnej časti KHL.
Hokejisti CSKA Moskva sa stali víťazmi základnej časti KHL. (Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|24. feb 2015 o 22:38

V prvom kole playoff narazí obhajca trofeje Magnitogorsk na Salavat Julajev Ufa.

BRATISLAVA. Hokejisti CSKA Moskva sa v utorok stali oficiálnymi víťazmi ruského šampionátu v rámci prebiehajúcej sezóny KHL. So ziskom 130 bodov suverénne ovládli základnú časť a v 1. kole konferenčnej play off narazia na ôsmy HC Soči.

Striebro si vybojovali hráči SKA Petrohrad, bronzovú priečku obsadil ďalší tím zo Západu Dinamo Moskva. Obhajcu Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk čaká v 1. kole vyraďovačky vo Východnej konferencii Salavat Julajev Ufa.

Jediný slovenský účastník KHL Slovan Bratislava podľahol na záver Jokeritu Helsinki 2:3 po predĺžení a obsadil posledné 14. miesto na Západe, respektíve 25. v konečnej tabuľke súťaže.

Fínsky klub sa vo svojej premiérovej sezóne bez väčších problémov prebojoval do play off. V 1. kole ho čaká bieloruské Dinamo Minsk so slovenským obrancom Ivanom Švarným pod vedením trénera Ľubomíra Pokoviča.

Tretím Slovákom, ktorý bude účinkovať v play off, je brankárska opora kazašského Barysu Astana Ján Laco. Jeho súperom v súbojoch o konferenčné semifinále na Východe bude Avangard Omsk.

Vyraďovačka nadnárodnej súťaže bude prebiehať rovnako ako v uplynulých rokoch. Štvrťfinálové, semifinálové a finálové série v rámci oboch konferencií sa hrajú na štyri víťazstvá, rovnako ako tá rozhodujúca v boji o Gagarinov pohár.

Duely na Západe sú na programe už v piatok, tímy z Východu štartujú o deň neskôr. V prebiehajúcom ročníku absentuje súťaž útechy pod názvom Pohár nádeje, ktorou si nepostupujúce kluby predĺžili sezónu.