21.06.2021 | Sk. B
1 - 4
(0:1)

Rusko - Dánsko: ONLINE z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)

Rusko vs. Dánsko: ONLINE prenos zo zápasu na ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. jún 2021 o 10:00

Sledujte s nami ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021): Rusko - Dánsko.

KODAŇ. Rusko a Dánsko dnes hrajú svoj tretí zápas na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021). Duel skupiny B hostí Parken Stadium v Dánsku, v Kodani.

Sledujte online prenos s nami.

Pozrite si tiež priebežné tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Rusko - Dánsko (LIVE z ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes)

Majstrovstvá Európy Skupina B 2020/2021
21.06.2021 o 21:00
Rusko
1:4
(0:1, 1:3)
90+3 minúta
Ukončený
Dánsko
Prehľad
Góly: 70. Dzjuba (pen.) – 38. Damsgaard, 59. Y. Poulsen, 79. Christensen, 82. Maehle. ŽK: 28. Kudrjašov (RUS), 75. Divejev (RUS) – 57. Delaney (DEN). Rozhodca: Turpin – Danos, Gringore.
Po zmene strán sme sledovali ešte zaujímavejší priebeh zápasu. V 58.minúte poslal do dvojgólového vedenia Dánsko Poulsen. V 70.minúte síce znížil z penalty kapitán Ruska Dzjuba, Dáni ale ovládli záver zápasu a dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve a aj postupe zo skupiny na poslednú chvíľu. Dánsko zvíťazilo nad Ruskom pomerom 4:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+3
Höjbjerg sa pohral s obranou Ruska a vystrelil, po tečovanej strele uvidíme posledný rohový kop v zápase.
90+2
Fanúšikovia na štadióne si užívajú záver zápasu a zároveň vedia, že Dánsko je už iba krôčik od postupu zo skupiny.
90+1
Ofenzívna akcia Ruska končí postavením mimo hry.
90
importantHlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase tri minúty.
89
Dánsko kontroluje záver zápasu na vlastnej polovici, svojmu súperovi nechce požičať loptu.
88
Center Nörgaarda z ľavej strany chytá Safonov. Zápas sa už iba dohráva.
87
Chyba v rozohrávke Dánska, Rusi ju nedokázali potrestať, Dzjuba sa nedostal k lopte.
86
Dolberg faulovaný na polovici Ruska, nasledovať bude priamy voľný kop.
86
changeStriedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Thomas Delaney, prichádza Mathias Jensen.
85
changeStriedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Martin Braithwaite, prichádza Andreas Cornelius.
85
Safonov chytá vysoký cetner z rohového kopu do svojich rukavíc.
84
Maehle je pri chuti, dánsky futbalista si trúfol na prienik do šestnástky, pre svoj tím získava rohový kop.
83
Dánsko dvoma rýchlymi gólmi prakticky rozhodlo o osude dnešného stretnutia.
82
82
goalDánsko dalo gól!
JOAKIM MAEHLE zakončil rýchly protiútok Dánska presnou strelou k žrdi – 1:4! Asistencia: Pierre-Emile Højbjerg.
81
Faul dánskej obrany na vlastnej polovici, priamy voľný kop pre Rusko rozohrá Golovin.
79
79
Safonov predviedol v krátkom časovom okamihu tri nádherne zákroky, avšak na strelu ANDREASA CHRISTENSENA z druhej vlny bol bezmocný – 1:3! Bez asistencie.
79
importantZ rohového kopu takmer skóroval Christensen, jeho hlavičku vyrazil skvelým zákrokom Safonov. Safonov o niekoľko sekúnd predviedol na dvakrát ďalší dôležitý zákrok.
78
Zaujímavý center z priameho voľného kopu, loptu na poslednú chvíľu odvrátil hlavou na roh Divejev.
77
Braithwaite utiekol obrane Ruska, dánsky útočník si vypýtal faul a získal pre svoj tím priamy voľný kop.
76
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 15 minút, štatistika striel na bránu hovorí v prospech hosťujúceho mužstva: 2-4.
75
yellowCardŽltú kartu dostáva Igor Divejev (Rusko).
74
Nebezpečný center z rohového kopu, Safonov musel riešiť celú situáciu, v šestnástke nastal menší chaos. Rusko to nakoniec zvládlo a odkopáva loptu preč z vlastného pokutového územia.
73
Dánsko zvládlo defenzívnu štandardku a vyráža do protiútoku, Maehle preváhal šancu na prihrávku v šestnástke, nasleduje rohový kop pre Dánsko.
72
changeStriedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Mikkel Damsgaard, prichádza Christian Nörgaard.
72
Znížením Ruska dostal zápas nový náboj, Dáni teraz pôsobia trochu nervózne a musia sa brániť.
71
Ihneď po znížení Rusko opäť útočí, akcia však končí, Dzjuba sa dopustil útočného faulu.
70
70
goalRusko dalo gól!
ARŤOM DZJUBA zahral pokutový kop priamo do stredu brány a znižuje – 1:2! Bez asistencie.
69
Protesty Schmeichela pred realizáciou pokutového kopu. Hlavný rozhodca ukľudňuje dánskeho brankára.
68
68
importantHlavný rozhodca píska po faule na Soboleva pokutový kop! Futbalisti Dánska protestujú.
67
changeStriedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Daler Kuzjajev, prichádza Maxim Muchin.
67
changeStriedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Fjodor Kudrjašov, prichádza Vjačeslav Karavajev.
66
Center Damsgaarda z priameho voľného kopu boxuje Safonov, autové vhadzovanie pre Dánsko.
65
Dolberg sa prehnal po pravom krídle, kde si vypýtal faul. Priamy voľný kop pre Dánsko.
64
Braithwaite ponúkol šancu na skórovanie striedajúcemu Dolbergovi, ten však nezvládol prvý dotyk s loptou v šestnástke.
63
Ďalšia chyba v defenzíve Ruska, strelu z kopačky Maehleho chytá Safonov.
62
changeStriedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Alexej Mirančuk, prichádza Alexandr Sobolev.
62
changeStriedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Magomed Ozdojev, prichádza Rifat Žemaletdinov.
61
changeStriedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Daniel Wass, prichádza Jens Stryger Larsen.
61
changeStriedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Yussuf Poulsen, prichádza Kasper Dolberg.
60
Dve tretiny dnešného zápasu máme za sebou, držanie lopty v prospech hosťujúceho tímu: 34% – 66%.
59
59
Obrovská chyba v rozohrávke Ruska, ktorú potrestal YUSSUF POULSEN. Jednoduchší gól vo svojej kariére zrejme ešte nestrelil – 0:2! Bez asistencie.
59
Chyba Ozdojeva v rozohrávke, Maehle sa snažil vysunúť Poulsena, brankár Safonov prečítal jeho zámer a loptu chytil.
58
Center do šestnástky smerujúci na Dzjubu nebol presný, nasleduje odkop od brány Schmeichela.
57
yellowCardŽltú kartu dostáva Thomas Delaney (Dánsko).
57
Poulsen zobral akciu Dánska na seba, spoza šestnástky jeho strelu zblokovala obrana Ruska.
56
Poulsen hľadal centrom z ľavej strany v šestnástke Wassa, obrana Ruska odvracia, následne fauluje vo výskoku Poulsen.
55
Dzjuba išiel do súboja veľmi tvrdo, odniesol si to Christensen – rozhodca ale píska faul ruského kapitána.
54
Nedovolený zákrok Dánska na vlastnej polovici, priamy voľný kop pre Rusko.
53
Poulsen sa rozbieha po ľavom krídle, jeho prienik zastavuje dôrazne Divejev, autové vhadzovanie pre Dánsko. Wass sa neskôr dostal k lopte v šestnástke, prihrávkou hľadal Braithwaita, ten sa k strele nedostal.
52
Dánsko kombinuje na vlastnej polovici, Rusko momentálne v pohybe bez lopty.
51
Pokračujeme v hre ďalej, na druhej strane útočí Dánsko, ktoré sa snaží najmä podržať loptu na polovici súpera.
50
Kudrjašov vyšiel z osobného súboja dosť zle, lekársky tím Ruska ošetruje svojho hráča. Vyzerá to na poranenie hlavy.
49
Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať obranca Ruska Kudrjašov.
48
Rusko to skúša nakopávanými loptami do šestnástky Dánska.
47
Rusko vstúpilo do druhého polčasu aktívne, Dáni sa musia brániť pred vlastnou šestnástkou.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas súboja medzi Ruskom a Dánskom. Od úvodných minút boli aktívnejší futbalisti Dánska, ktorí svoju aktivitu korunovali nádherným gólom Damsgaarda v 38.minúte zápasu. Dánsko vyhráva po prvom polčase nad Ruskom zaslúžene 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45
importantHlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.
44
Autové vhadzovanie Dánska rozohrá v závere polčasu Wass.
43
Po dlhšom časovom úseku Rusko na polovici svojho súpera.
42
Dánsko je po úvodnom góle pri chuti, Rusko má plné nohy práce v defenzíve.
41
importantZ rohového kopu našiel presným centrom Wass hlavu Vestergaarda, ktorého hlavička preletela tesne vedľa ľavej žrde Safonovej brány.
40
Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, štatistika držania lopty vyzerá nasledovne: 28% – 72%.
38
38
Dánsko využíva svoj tlak, MIKKEL DAMSGAARD nádherným technickým obstrelom spoza šestnástky prekonáva Safonova – 0:1! Asistencia: Pierre-Emile Højbjerg.
37
Dánsko je naďalej aktívne na lopte, defenzíva Ruska zatiaľ predvádza spoľahlivý výkon.
36
Schmeichel posiela na Damsgaarda nepresný nákop, autové vhadzovanie pre Rusko.
35
Rusko podniklo útok po pravom krídle, Dzjuba sa pokúsil o center, lopta nakoniec skončila mimo hracej plochy po jeho dotyku – odkop od brány Dánska.
34
Golovin si urobil priestor pred šestnástkou a vystrelil, bránu Schmeichel ale netrafil.
33
Z ľavej strany letí do šestnástky Dánska center, ktorý odvracia hlavou Kjaer.
32
Fernandes si vypýtal faul, nedovolený zákrok predviedol v strede ihriska Damsgaard. V postavení mimo hry sa neskôr ocitol kapitán Ruska Dzjuba.
31
Dánsko rozbieha ofenzívnu akciu z vlastnej polovice, Rusi zatiaľ spoľahlivo a zodpovedne bránia.
30
Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, v počte striel na bránu evidujeme aktivitu "domácich" futbalistov: 1-0.
29
29
importantHöjbjerg sa rozhodol pre zaujímavú strelu spoza šestnástky, nechýbalo veľa a jeho pokus by skončil v sieti.
29
Höjbjerg posunul loptu na Damsgaarda, ten sa ale v šestnástke Ruska nepresadil individuálne.
28
yellowCardŽltú kartu dostáva Fjodor Kudrjašov (Rusko).
26
Golovin bol faulovaný na polovici Dánska, priamy voľný kop pre Rusko.
25
Kjaer získal loptu v súboji proti Dzjubovi, Poulsen ale zbytočne fauluje rukami, hlavný rozhodca píska faul.
24
Dánsko ostane pri lopte po tom, čo bol faulovaný v strede ihriska Delaney.
23
Poulsen neudržal loptu v strede ihriska, Rusko môže zaútočiť, Golovin stál v postavení mimo hry a tak sa akcia končí.
22
Rohový kop Ruska končí útočným faulom, na zemi sa ocitol Kjaer. Odkop od brány Dánska.
21
Strata lopty v podaní Poulsena, rýchly protiútok nedotiahli futbalisti Ruska do úspešného konca. K dipozícii budú mať rohový kop.
20
Dlhý nákop na Dzjubu je nepresný, lopty sa zmocnili dánsky futbalisti.
19
Schmeichel to skúša dlhým nákopom, Kudrjašov vo vzduchu kraľuje a vyhráva súboj o loptu na vlastnej polovici.
18
18
importantPekná individuálna akcia Golovina, ruský futbalista sa dostal až do šestnástky, odkiaľ jeho zakončenie pravačkou zneškodnil Schmeichel.
17
Divejev pred napádajúcim Poulsenom iba odkopáva loptu až na polovicu Dánska.
16
Futbalisti Ruska sa bránia na vlastnej polovici, s pribúdajúcimi minútami sledujeme hru na jednu bránu.
15
Dánsko je naďalej aktívne, Poulsen si pýtal faul na polovici Ruska, hlavný rozhodca nereaguje, hra pokračuje ďalej.
14
Viacero súbojov o loptu v strede poľa, tá bude nakoniec patriť Dánom, ktorí majú k dispozícii autové vhadzovanie.
13
Dzjuba získal v súboji proti Vestergaardovi faul, vďaka čomu si môže jeho tím vydýchnuť. Dánsko v posledných minútach tlačí svojho súpera.
12
Braithwaite uniká po pravej strane, namiesto centru volí prihrávku smerom dozadu, Dánsko kombinuje pred šestnástkou svojho súpera.
11
Jednoduchý dlhý nákop do šestnástky Ruska, Džikija radšej odkopáva loptu do hľadiska.
10
Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá takto: 23% – 77%.
9
Wass centruje z rohového kopu, hlavička Christensena je zbytočná, Dáni sa dopustili útočného faulu.
8
Ozdojev zahral nedovolene rukou, priamy voľný kop pre Dánsko, ktorého útočná aktivita sa začína stupňovať.
7
Safonov musel vybehnúť z vlastnej brány a prerušiť akciu Dánska. Center z pravej strany v podaní Wassa odvracia Fernandes hlavou.
6
Maehle prenikol do šestnástky z ľavej strany, jeho jemný center odvrátila obrana Ruska. Dánsko naďalej na polovici svojho súpera. Ďalšiu ťažkú prihrávku Maehle už neudržal na hracej ploche.
5
Kudrjašov neudržal loptu na hracej ploche, ofenzívna akcia Ruska je na konci. Nasleduje odkop od brány Dánska.
4
Rusko získalo loptu v strede ihriska a útočí po ľavej strane, ich snaha je zastavený, k dispozícii majú ale autové vhadzovanie.
3
Dzjuba nemal proti presile protihráčov šancu, na zemi ale ostáva ležať kapitán Dánska Kjaer. Hra je prerušená.
2
Futbalisti Ruska sú v úvodných sekundách zápasu aktívni na polovici svojho súpera.
1
Prvý nedovolený zákrok zápasu predviedol Dzjuba v súboji proti Wassovi.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

Rusko: Safonov – Divejev, Džikija, Kudrjašov – Mário Fernandes, Ozdojev, Zobnin, Kuzjajev – Al. Mirančuk, Dzjuba (C), Golovin.
Náhradníci: Šunin, Ďupin – V. Karavajev, Semjonov, Jevgeněv, Barinov, Čeryšev, Ionov, A. Zabolotnyj, Sobolev, Žemaletdinov, Muchin.

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer (C), Vestergaard, Maehle – Wass, P.-E. Höjbjerg, Delaney – Y. Poulsen, Damsgaard, Braithwaite.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – J. Andersen, Skov, Skov Olsen, Dolberg, M. Jörgensen, Nörgaard, Stryger Larsen, Wind, Cornelius, M. Jensen.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas EURA 2020 skupiny B medzi Ruskom a Dánskom. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

RUSKO: Futbalisti Ruska majú na svojom konte po dvoch zápasoch tri body (výhra, prehra). Ich skóre je pasívne, jeden strelený a tri inkasované góly. V prvom zápase podľahli favoritovi skupiny Belgicku rozdielom triedy. V druhom vystúpení zdolali Fínsko najtesnejším rozdielom, tri body zariadil presným zásahom Aleksey Miranchuk.

DÁNSKO: Futbalisti Dánska majú na svojom konte po dvoch odohratých stretnutiach 0 bodov. Strelili iba jeden gól a trikrát inkasovali. Dánsko vo svojom prvom vystúpení na turnaji podľahlo Fínsku najtesnejším rozdielom. V druhom zápase proti favoritovi z Belgicka síce viedli po góle Yussufa Poulsena, favorit po zmene strán dvoma gólmi otočil stav stretnutia a získal tri body.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»EURO 2021»Rusko - Dánsko: ONLINE z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)