Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Nevedia, či ho využijú. Rusi predstavili oblečenie na ZOH 2018

Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. nov 2017 o 11:23

Verdikt o účasti Ruska v Pjongčangu padne 5. decembra.

MOSKVA. Ruskí športovci v Moskve predstavili oblečenie, ktoré by mali nosiť počas februárových zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Podmieňovací spôsob je namieste, keďže Rusi stále nemajú istotu štartu na najväčšom zimnom olympijskom sviatku.

Aspoň trochu radosti

Vzhľadom na ich rozsiahle problémy s dopingom z nedávnej minulosti a najmä počas ZOH 2014 v Soči Medzinárodný olympijský výbor zvažuje odsúhlasenie ich neúčasti v Pjongčangu 2018.

Verdikt padne 5. decembra.

"Nemáme momentálne veľa pozitívnych správ. Preto verím, že prezentácia olympijského oblečenia dopraje ruským fanúšikom aspoň trochu radosti," uviedol šéf Ruského olympijského výboru Alexander Žukov.

Formálne oblečenie ruskej výpravy určené napríklad pre otvárací ceremoniál ZOH 2014 bude ladené do šedej farby s detailami v národných farbách, teda bielej, modrej a červenej.

Ďalšie súčasti outfitu tvoria červené svetre, teplákové súpravy v kráľovskej modrej a tiež trojfarebné čelenky.

Nejasné rozdelenie

Ruský olympijský výbor na twitteri zverejnil fotografie z prezentácie olympijského oblečenia doplnené o veľavravný slogan: "Nedopujem!."

Rusi pripomínajú, že oblečenie pre ZOH 2018 špeciálne nerozdelili podľa druhov športov. Neznamená to teda, že ruskí lyžiari budú navonok odlíšení od krasokorčuliarov či biatlonistov.

"Z prezentácie dokonca nebolo zrejmé ani to, ktoré oblečenie patrí športovcom a ktoré sa bude vyrábať v prípade záujmu pre fanúšikov," informovala AP.

Počet ruských športovcov s doživotným zákazom štartu na ZOH spomedzi tých, ktorým bol dokázaný doping počas zimných hier v Soči, aktuálne narástol už na 22.

Najnovšími prírastkami je trio bobistov Alexander Kasjanov, Alexej Puškarev a Ilvir Chuzin. Všetkým potrestaným zároveň anulovali ich výsledky zo ZOH 2014.

Súvisiace články