RSC hasil bod pri power play, nevídaný strelecký koncert izolexáka Váradyho

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

Košice - Slovenská futsalová extralige má za sebou stretnutia neúplného 5. kola, pretože zápas Malacky - Dubnica sa hrá zajtra. Po víkende je

mimoriadne pekný pohľad na tabuľku. Na jej čele sa vytvoril dvojblok v podaní jediných východoslovenských zástupcov - košických tímov RCS a IZOLEX.

RCS Košice - Incar Nitra 5:5 (3:4) - Na slovenské pomery skvelý zápas videlo okolo 500 divákov v starej športovej hale. "Čo sa týka malého futbalu, tak taký som ešte s mojimi zverencami nehral. Hralo sa vo vysokom tempe a otvorene," poznamenal tréner RCS Tomáš Harda. Šláger kola začali lepšie domáci, keď sa v úvode ujali vedenia, no potom vlastnými chybami v obrane postavili Nitranov na nohy a zrazu bolo 1:3. Košičania síce znížili, no hostia opäť odpovedali. Ešte šťastie, že zo strany Košíc prišiel gól do šatne. Po obrátke sa však Nitrania opäť ujali dvojgólového vedenia. "Potom nasledoval festival našich premárnených šancí. Musím však uznať, že i súper mal vyložené príležitosti. V tom čase nás však podržal brankár Dedinský. Šteliar v I. polčase nesklamal, ale chceli sme nejakú zmenu, tak sme sa rozhodli pre Dedinského." Domáci všetko vsadili na ofenzívu. Nakoniec ich snaha slávila úspech. Dve a pol minúty pred koncom sa kormidelník RCS rozhodol pre hru bez brankára a už po minúte power play hala burácala, keď Košice aj so šťastím vyrovnali na 5:5. Nevydarenú strelu Brunackého dokopol do prázdnej bránky Maďarík. "Po neustálom doťahovaní nakoniec môžeme byť radi, že sme získali bod za remízu. Klobúk dole pred Nitrou. Vidieť, že klub funguje na kvalitnej úrovni."

Góly: Rusinko 2, Račák, Bečka, Maďarík - Zima 3, Hrnčár, Bečka (vlastný). RCS: Šteliar (21. Dedinský) - Brunacký, Bečka, Ivan, Maďarík, druhá štvorka: Račák, Kovalčík, Vágner, Rusinko.

Górnik Trnava - FC Izolex Košice 3:9 (0:5) - Suverénne víťazstvo IZOLEXU sa zrodilo najmä vďaka málovídanej efektivite Vojtecha Váradyho, ktorý strelil osem z deviatich gólov hostí! "Vojto hral veľmi dobre. Výrazne mu pomáhali spoluhráči," poznamenal na margo ´utrhnutia sa z reťaze´ svojho zverenca tréner Florián Horňák. "Už v 1. minúte sme premenili penaltu, pridali sme ďalšie dva rýchle góly, mužstvo sa upokojilo bez problémov dotiahlo zápas do víťazného konca. Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou. Domáci absolútne nepotvrdili vyjadrenia, ktoré ich sprevádzali o nebezpečných protiútokoch. S nimi slávili úspech, keď naposledy doma remizovali s majstrom z Dubnice 3:3." Polčas 0:5 hovorí jasnou rečou, IZOLEX bol blízko k desiatke, no nakoniec odolala. "Chlapci už nepremieňali chladnokrvne šance, chceli strieľať góly až takmer do prázdnej brány. Už v podvedomí nebrali zápas tak vážne ako zo začiatku, hoci som im prízvukoval, že keď sú domáci súci na 15 gólov, treba im ich nastrieľať," dodal F. Horňák, ktorý do Trnavy nebral zraneného Igora Nagya, aby sa zotavil na dôležitejšie zápasy.

Góly: Hájnik, Sládeček, Pardavý - Várady 8, Čanda. IZOLEX: Hynek (21. Nemčík) - Sirotňák, Kerlík, Várady, Wantruba, druhá štvorka: Murňák, Horňák, Čanda, Hernandéz.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Lučenec - Žilina 12:3 (2:1). Góly: Csány 3, Strmeň, Ruttkay, Husvár po 2, Sudimák, Berky, Prepelica - Čellár, Dudák, L. Veselý. Pinerola Bratislava - B. Bystrica 7:3 (3:0), Jalakša 3, Socha, Galla, Jaška, Švihorík - Jobko, Kollár, Turčan. Mäsomax Nitra - Semic Bratislava 9:3 (3:2), Šindler 3, Koprda, Bédi, Grinbel, Slovák - Gábriš 2, Ryšavý. Slov-Matic Bratislava - Mima Trnava 6:3 (2:1), Kollár, Baláž po 2, Mikita, Tobl - Kunka 2, Suchan.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - Várady (IZOLEX Košice), 9 - M. Pavlovič (Incar NR), Šindler (Mäsomax NR), 6 - Bečka (RCS Košice), Hájnik (Górnik TT), Kunka (Mima TT), atď.