Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Myslím, že si zaslúžim viac Zlatých lôpt ako Messi, hovorí Ronaldo

Cristiano Ronaldo v reprezentačnom drese. (Autor: TASR)
SITA|19. sep 2019 o 14:24

Portugalec chce byť najlepším hráčom všetkých čias.

BRATISLAVA. Vysoká tréningová morálka a doslova posadnutosť úspechmi u Cristiana Ronalda sú všeobecne známe.

Portugalský fenomén svetového futbalu najnovšie vyhlásil, že neprichádza do úvahy, aby v súboji na diaľku s Lionelom Messim o najlepšieho hráča futbalovej histórie neuspel.

"Kariéru chcem ukončiť s vyšším počtom získaných Zlatých lôpt ako ich bude mať Messi. Bolo by to pekné a myslím si, že si to zaslúžim," vyhlásil 34-ročný Cristiano Ronaldo pre britskú televíziu ITV, cituje ho aj portál ORF.

Podľa niektorých odborníkov je Ronaldo lepší

Prestížne ocenenie Ballon d'Or pre najlepšieho futbalistu na svete získal Ronaldo dosiaľ päťkrát. Rovnako päťkrát sa z neho tešil Messi. Argentínčan má pred Portugalčanom výhodu v tom, že je o dva roky mladší.

Vlani však hlavnú cenu obom tradičným adeptom vyfúkol Chorvát Luka Modrič. "Medzi mnou a Messim nepanuje priateľstvo, ale uznávame jeden druhého. Tlačíme sa navzájom dopredu, aby sme boli lepší hráči," zopakoval hráč s prezývkou CR7 známe fakty z minulosti.

Podľa niektorých odborníkov je Ronaldo lepší ako Messi, keďže dosiahol významné úspechy s viacerými klubmi (Manchester United, Real Madrid, Juventus Turin).

Messiho kariéra je spojená len s jednou, ale veľmi uznávanou značkou, ktorú pretvoril na svoj obraz - FC Barcelona.

Je hladný po úspechoch

Navyše Ronaldo sa dočkal úspechov aj s portugalskou reprezentáciou, konkrétne titulu majstra Európy v roku 2016 a tiež nedávneho triumfu v novoutvorenej súťaži - Lige národov.

Messi s Argentínou viackrát siahal na významný medzinárodný úspech, ale väčšinou stroskotal tesne pod vrcholom.

Neúspešné finále si zahral na MS 2014 v Brazílii, ale aj trikrát na Copa América (2007, 2015, 2016). Víťazné finále zažil len na olympijských hrách v roku 2008 v Pekingu.

"Som stále hladný po úspechoch a myslím si, že na tom nie je nič zlé. Vidina víťazstiev ma stále poháňa dopredu," skonštatoval Cristiano Ronaldo.

Súvisiace články