Utorok, 18. mája, 2021Meniny má Viola

Říha o Bartekovi

Sportnet|18. apr 2005 o 00:00

Kanonier Martin Bartek bol s výnimkou hviezd NHL Šatana a Višňovského najdrahšou tohtosezónnu akvizíciou Slovana. Zvolenský rodák prišiel do Bratislavy v novembri po svojom streleckom koncerte v reprezentačnom drese na Nemeckom pohári v Hannoveri. Na ...

Kanonier Martin Bartek bol s výnimkou hviezd NHL Šatana a Višňovského najdrahšou tohtosezónnu akvizíciou Slovana. Zvolenský rodák prišiel do Bratislavy v novembri po svojom streleckom koncerte v reprezentačnom drese na Nemeckom pohári v Hannoveri. Na najdôležitejší zápas sezóny - siedme finále vo Zvolene však nenastúpil.

Tréner Miloš Říha vysvetľuje: "Rozhodli sme sa, že budú hrať iba zdraví a morálne silní hráči, čo sú schopní všetko obetovať pre tím. Martin nie je takým typom. Je to veľký hokejista so skvelým zakončovateľským inštinktom, má talent, ale v profesionálnom prístupe niekedy nespĺňa moje predstavy. Možno nastal problém v adaptácii na bratislavské prostredie, má zafixované v sebe zvolenčanstvo. Okrem toho mal bolestivo narazené rebrá, pôvodne si sám dokonca myslel, že ide o zlomeninu. Po zvážení toho všetkého som ho nepostavil."