Procházková do finále z 22. pozície

SITA|14. dec 2008 o 13:47

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu voľnou technikou na pretekoch Svetového pohára v Davose 22. miesto.

DAVOS. Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu voľnou technikou na pretekoch Svetového pohára v Davose 22. miesto a kvalifikovala sa tak do finále, ktoré sa začína o 15.00 h. Už postupom do vyraďovacích bojov si zabezpečila bodované umiestnenie.

Suverénnou víťazkou kvalifikácie sa stala Slovinka Petra Majdičová, ktorá 1400 m dlhý členitý okruh s celkovým prevýšením 51 m zvládla za 2:48,70 min. Procházková za ňou zaostala o 11,05 s. Druhá Slovenka v 71-člennom štartovom poli Daniela Kotschová skončila sedemdesiata, keď dosiahla o viac ako pol minúty horší čas ako Majdičová.

Výsledky - šprint voľnou technikou - kvalifikácia

1. Petra Majdičová (Slovin.) 2:48,70 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +4,11 s, 3. Natalia Korostelevová (Rus.) +522, 4. Stefanie Böhlerová (Nem.) +6,22, 5. Riikka Sarasojová (Fín.) +6?34, 6. Arianna Follisová (Tal.) +6,35, ... 22. Alena Procházková +11,05, ... 70. Daniela Kotschová (obe SR) +31,94