Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Politici sa na olympiádu hrnú

Sportnet|14. aug 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Včerajšie oficiálne otvorenie olympijských hier priamo na štadióne sledovali aj minister zahraničných vecí Eduard Kukan a minister školstva Martin Fronc. Do Grécka pôjde zrejme aj minister hospodárstva Pavol Rusko.

Prezident Ivan Gašparovič sledoval otvárací ceremoniál len v televízii, do Atén pocestuje v utorok. Pobudne tam asi 4 dni, bývať bude v hoteli Grande Bretagne v apartmáne zariadenom tradičným nábytkom.

Hovorca premiéra Martin Maruška povedal, že Mikuláš Dzurinda sa na olympiádu nechystá.

Fronc bude v Aténach štyri dni, dnes sa zúčastní na pozvanie európskej komisárky pre kultúru a vzdelávanie Viviane Reding na stretnutí ministrov zodpovedných za šport. Aj Kukan a Rusko sú v Aténach na zahraničnej služobnej ceste.

Kukan je v Aténach na pozvanie šéfa gréckej diplomacie. Zúčastnil sa aj na slávnostnom otvorení slovenského domu. Podľa hovorcu rezortu Juraja Tomagu mu ministerstvo hradí iba cestovné náklady. "Zvyšok je v réžii pozývateľa. Pani Kukanová si cestu hradí sama, hoci aj ona má v programe rôzne pracovné stretnutia."

Okrem oficiálneho programu v réžii Slovenského olympijského výboru Kukan povečeria s čestným predsedom MOV Juanom Antoniom Samaranchom a s bývalým prezidentom Juhoafrickej republiky Nelsonom Mandelom. Ubytovanie si sám vybral - v kabíne luxusnej lode Queen Mary II. Noc tam počas olympiády môže vyjsť na viac ako 1000 eur.

Rovnaké ubytovanie si vybral z ponuky Fronc. Aj jemu ho hradí pozývateľ. Suma za jeho olympijský pobyt sa pohybuje okolo 100-tisíc korún.

Súvisiace články