Pólisti ČH Košice získali štvrtý titul

TASR|27. máj 2011 o 21:24

Vodní pólisti ČH Hornets Košice zvíťazili vo finále EMM extraligy nad mestským rivalom KPŠ Akademik Košice 10:6.

"Sršni" zaknihovali tretí triumf v poradí bez straty jediného bodu.

KOŠICE. Vodní pólisti ČH Hornets Košice zvíťazili vo finále EMM extraligy nad mestským rivalom KPŠ Akademik Košice 10:6 a po štvrtý raz v rade získali majstrovský titul. "Sršni" tak zaknihovali tretí triumf v poradí bez straty jediného bodu.

ČH Hornets Košice - KPŠ Akademik Košice 10:6 (1:0, 4:3, 3:2, 2:1)

Góly: Nižný 4, Faměra 3, Hrošík, Kolárik a Mravík po 1 - Rozycki, Belluš, Zareva, Ligocký, Zaťovič a Nagy po 1, 5m hody: 0/0-1/1, vylúčení: 8/5, 400 divákov.

/prvý finálový zápas: 10:9, celkový bodový stav série 8:0/

Úvod stretnutia mal vyrovnaný priebeh a až v tretej minúte otvoril skóre duelu domáci Hrošík - 1:0. Ani v ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil, oba tímy dobre bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych kontier, ktoré však končili na konštrukcii bránky, alebo si s nimi dokázali poradiť gólmani.

Ďalší gól videli diváci až na začiatku 9. minúty z ruky Faměru, ktorý upravil na 2:0 pre "sršňov". Vzápätí na opačnej strane kontroval Rozycki, no dvojgólové vedenie prinavrátil domácim Kolárik - 3:1. Na rozdiel troch gólov zvýšil Mravík, avšak z bezprostrednej blízkosti odpovedal Belluš - 2:4 a po ňom sa z päťmetrového hodu presadil i jeho spoluhráč Zareva - 3:4.

Do polčasu sa ešte presadil Nižný a stanovil polčasový rezultát na 5:3 v prospech ČH Hornets. V tretej štvrtine skórovali štyria hráči, na strane domácich sa presadil dva razy Faměra, jeden gól pridal Nižný, za hostí Ligocký a Zaťovič - 8:5. Obhajca titulu už v záverečnej osemminútovke drámu nepripustil a po výsledku 10:6 sa radoval zo štvrtého titulu po sebe.