Aktivisti protestujú. Olympijský štadión chcú postaviť na mieste so zeleňou

Plán olympijského štadióna v Brisbane
Plán olympijského štadióna v Brisbane (Autor: X)
TASR|25. mar 2025 o 10:32

Pôvodný plán bol zrekonštruovať starší štadión.

BRISBANE. Austrálske mesto Brisbane postaví nový Olympijský štadión s kapacitou 63.000 divákov v lokalite Victoria Park.

Opustilo tak pôvodný plán, ktorý navrhoval pre potreby atletických súťaží a otváracieho i záverečného ceremoniálu hier roku 2032 zrekonštruovať kriketový štadión The Gabba.

Novozvolená lokalita slúži miestnym obyvateľom na rekreáciu a je známa rozsiahlymi priestormi so zeleňou.

Oznámenie o jej zastavaní viedlo k zorganizovaniu protestného zhromaždenia predovšetkým enviromentálnych aktivistov.

"Rozhodnutie nasledovalo po stodňovej revízii existujúcich objektov našej športovej infraštruktúry," uviedol premiér austrálskeho štátu Queensland David Crisafulli.

Nový štadión by mal stáť 3,7 miliardy austrálskych dolárov (cca 2,16 miliardy eur). Po skončení hier by mal slúžiť ako dejisko súťaží v krikete a austrálskom futbale. Správu priniesla DPA.

chevron-downchevron-up
Diskusia:

Súvisiaci obsah

Ilustračná fotografia.
06.12.2024
V názoroch sa rozchádzajú. Šéf organizačného výboru chce vybudovať v Austrálii nový štadiónUrčený by mal byť na slávnostné ceremoniály.
06.12.2024
Vlajka Medzinárodného olympijského výboru.
04.12.2023
Organizačný výbor OH 2032 prišiel o starostu Brisbane, kritizoval náklady na stavbu štadióna"Nepotrebujeme predražené štadióny, potrebujeme lepšiu dopravu,“ vyhlásil starosta Brisbane Adrian Schrinner.
04.12.2023
Olympijský štadión v Brisbane
24.11.2023
Obetujú základnú školu. V Austrálii postavia nový olympijský štadiónOlympijské hry v Brisbane budú tretie na austrálskom kontinente.
24.11.2023
Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Aktivisti protestujú. Olympijský štadión chcú postaviť na mieste so zeleňou