Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Neuveriteľná zápletka pokračuje. Tatran má postup v rukách

_novy|Publikované 6. jún 2016 o 22:00

Futbalisti VSS Košice nevyužili jedinečnú príležitosť na spečatenie postupu do Fortuna ligy.

Domácou prehrou opätovne vložili všetky tromfy do rúk Tatrana Prešov.

KOŠICE. Boli to jednoduché počty. Ak by priebežný líder VSS Košice zdolal v 11. kole nadstavbovej časti o postup v DOXXbet lige na vlastnom trávniku FK Pohronie, v útrobách štadióna mohli vypuknúť oslavy na znak návratu košického celku do najvyššej slovenskej súťaže.

Prvý polčas, hoci gól neponúkol, naznačoval, že by tento zápas mohol Košičanom priniesť želaný úspech. Domáci mali viac hry, hostia pohrozili len raz, ale rovnako neúspešne.

V úvode druhého polčasu vyvinuli hráči prvého celku tabuľky na svojho súpera značný tlak a zdalo sa, že je len otázkou času, kedy sa tento duel zlomí. Stalo sa, ale úplne inak ako mnohí očakávali.

Mužom zápasu sa napokon stal útočník Pohronia Matuškovič. Ten na seba upozornil výrazným spôsobom hneď dvakrát v priebehu krátkej chvíle.

Najprv kuriózne, keď po faule a následnom ošetrení zišiel z hracej plochy bez pomoci nosidiel, hoci tie už na neho čakali na trávniku, za čo inkasoval žltú kartu.

O štyri minúty však zaujal aj oveľa futbalovejším spôsobom. Na presnú spätnú prihrávku z pravej strany pokutového územia mu už len stačilo nastaviť placírku a loptu prepasíroval za gólmana VSS Ružinského do siete.

Od tohto momentu to už bol z košickej strany vabank. Hra sa otvorila, na oboch stranách pribudli viaceré stopercentné šance, ale skórovať sa už nepodarilo ani jednému celku.

Prečítajte si tiež:

Rozuzlenie nastane v piatok

Zápas VSS Košice – Pohronie tak priniesol do zdanlivo vyjasňujúcej sa postupovej tajničky ešte väčšiu zápletku.

Keďže oba košické celky už postúpiť nemôžu (VSS ma nepriaznivú bilanciu vzájomných zápasov s Liptovským Mikulášom i Prešovom, Lokomotíva je farmou Michaloviec), pôvodne košicko-prešovský boj o postup sa v závere zmenil na nečakanú prešovsko-liptovskú detektívku.

Všetko majú opätovne v rukách „koňare“. Ak v piatok (o 17.00 hod.) zdolajú doma Sereď, s určitosťou skončia na prvom mieste tabuľky a po trojročnej prestávke si opätovne zahrajú medzi slovenskou futbalovou elitou.

Druhá liga bude mať 16 tímov

Na piatkovej riadnej konferencii Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Bratislave odsúhlasili jej delegáti reorganizáciu II. ligy, ktorá sa od sezóny 2017/2018 bude hrať v celorepublikovom formáte so 16 mužstvami.

Delegáti návrh, ktorý odporučil aj Výkonný výbor SFZ a podporovala ho i Únia ligových klubov, schválili veľkou väčšinou hlasov.

V nasledujúcej sezóne 2016/2017 sa bude ešte DOXXbet liga hrať v aktuálnom formáte dvoch 12-členných skupín Západ a Východ.

Zo súťaže v sezóne 2017/2018 vypadnú posledné štyri kluby, nahradia ich štyria víťazi tretích líg.

tasr

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 22/2016, v predaji od 7. 6. do 13. 6.

Autor: _novy

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.