Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Nadežda Cup je pre Slovan lepší ako prípravné zápasy

Zľava: Brankár Slovana Jaroslav Janus, hráč Záhrebu Mathew Murley a hráč Slovana Martin Štajnoch. Murley takto rozhodol posledný zápas základnej časti na 2:3 pre hostí. (Autor: SITA)
Tomáš Prokop|5. mar 2014 o 14:09

Slovanisti súperov len dobiehali a nedobehli. V Nadežda Cupe nevypadnú zo zápasového rytmu pred MS, zároveň bojujú o zmluvy.

S hokejistami Slovana sa vliekol slabučký úvod sezóny. Počas celého ročníka nedokázali nadviazať na víťazné série spred roka. Hráči robili príliš veľa individuálnych chýb, ktoré nakoniec tím zlomili.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava skončili hlboko za minulou sezónou, keď patrili k príjemným prekvapeniam KHL.

V tomto ročníku však nehrali dobre, čoho výsledkom bolo o tridsať gólov viac v ich sieti.

„Ľudia videli, ako sme hrali. Myslím si, že všetci sa snažili, ale bohužiaľ sa rodilo priveľa individuálnych chýb. Takto nemôžete víťaziť,“ hovoril smutne Jaroslav Janus. Brankára Slovana nechávala obrana často až príliš osamoteného pred strelcami súpera. Na druhej strane ani on sám neprežil najlepší rok.

Jeho priemer klesol z 2,3 inkasovaných gólov na zápas na skoro 2,9 a mal aj menšiu percentuálnu úspešnosť zákrokov.

Stále len dobiehali

Výkony bratislavského klubu poznačil zlý začiatok, keď vyhral len tri z desiatich stretnutí. Z toho dvakrát až po nájazdoch.

„Nemali sme dobrý úvod ročníka. Inkasovali sme veľa gólov a potom sa to celé vlečie. Celú sezónu sme museli dobiehať náskok súperov, čo je ťažké,“ pokračoval Janus.

Tréner Rostislav Čada ešte nechcel rozoberať sezónu. „Bilancovať teraz hneď základnú časť nemusí byť presné a správne. Preto si chcem počkať na úplný koniec ročníka.“

Jeho zverenci sa budú musieť ešte namotivovať na Nadežda Cup, ktoré hrajú tímy KHL bez postupu do play off.

„Je to vecou motivácie a koncentrácie. Ak budeme hrať ako v poslednom zápase proti Medveščaku Záhreb, máme šancu uspieť. Určite je lepšie pre hráčov, že nevypadnú pred svetovým šampionátom zo zápasového rytmu.“

Lepšie pred MS hrať ako trénovať

Janus vidí zápasy v Nadežde, kde Slovan čaká Dinamo Minsk, podobne ako tréner.

„Všetci bojujú o nové kontrakty. Je tam dosť tímov, stále je o čo hrať aj takto v závere. Samozrejme to je sklamanie, že sme sa nedostali do play off. Ale je dobré, že hráme pred majstrovstvami sveta zápasy a každý si chce na MS zahrať, preto sa môže ukázať. Chceme aspoň úplný záver dokončiť vo víťaznom duchu.“

Jednotka slovenského tímu však priznala, že lepšie by bolo, keby základná časť KHL trvala dlhšie.

„Bolo by to lepšie, kebyže hráme dlhšie. Aspoň ubehne čas do šampionátu a budeme hrať zápasy. Stretnutie dá hráčom viac ako tréning. V každom zápase je o čo bojovať. Okrem toho my nemôžeme byť určite spokojní s umiestnením a doterajšími výsledkami.“

Súvisiace články