V cieli sa usmiala a poslala dva bozky. Čo už, naznačil Grigar

Monika Škáchová vo finále C1 na OH v Tokiu.
Monika Škáchová vo finále C1 na OH v Tokiu. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|29. júl 2021 o 09:53

Monika Škáchová skončila vo finále C1 deviata.

TOKIO, BRATISLAVA. Slovenská kanoistka Monika Škáchová skončila vo finále kategórie C1 na OH Tokio na 9. mieste.

Zo semifinále postúpila až z poslednej desiatej priečky. Aj preto do finálovej jazdy odštartovala ako prvá.

Na štarte sa oboma rukami silno odrazila, chytila do rúk pádlo a pustila sa dolu kanálom. Hneď v úvode však mala obrovské ťažkosti.

Dotkla sa druhej i štvrtej bránky, čo ju akoby rozhodilo. Navyše ju spláchla voda a pár sekúnd pádlovala na mieste.

„Nebola som premotivovaná. Ten valec ma podržal pri prejazde, tam som stratila najviac sekúnd. Snažila som sa to dohnať, už sa to nepodarilo," priznala Škáchová pre RTVS.

Do kamery poslala aj dva bozky

Na trati sa trápila, príliš jej nevychádzali prejazdy medzi bránkami. Ledva sa zmestila do dvanástej bránky, kde urobila aj tretí dotyk.

Ani vo zvyšku trate sa už nedokázala dostať do tempa. A napokon sa v porovnaní so semifinále (124,87) zhoršila o takmer päť sekúnd, dosiahla čas 129,39.

„Vo finále som sa snažila podať maximum. Nastali tam chyby, ktoré ma odsunuli na horšie miesto, ale dala som do toho všetko,“ načrtla slovenská kanoistka.

Vo finále som sa snažila podať maximum. Nastali tam chyby, ktoré ma odsunuli na horšie miesto, ale dala som do toho všetko.

Monika Škáchová

Po príchode do cieľa mala najskôr neutrálny výraz, ale po pár sekundách sa objavil na jej tvári mierny úsmev. Do kamery poslala aj dva bozky.

Z víťazstva sa tešila Jessica Foxová z Austrálie, ktorá v utorok získala aj bronzovú medailu v kategórii K1.

Čo už, naznačil gestom Grigar

Škáchová stratila na víťazku vyše 24 sekúnd. V disciplíne, ktorá mala na olympiáde premiéru, napokon skončila deviata.

Už len to, že sa dostala do finále, však považuje za úspech.

„Beriem to pozitívne, som rada, že som bola vo finále. Veľmi som si to užila, aj všetky dni, ktoré som tu strávila,“ usmiala sa Škáchová.

Z brehu ju sledoval aj slovenský kajakár Jakub Grigar, ktorý po jej jazde zdvihnutím ramien akoby naznačil - čo už.

„Počas celej olympiády sledujem výkony všetkých Slovákov a som šťastná, že Zuzana Rehák Štefečeková získala zlato. Dúfam, že sa to zajtra podarí aj vo vodnom slalome,“ vravela Škáchová.

Práve Jakub Grigar pôjde v piatok semifinále a prípadné finále v kategórii kajakárov. Je posledným slovenským vodným slalomárom, ktorý môže v Tokiu získať medailu.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Vodný slalom»Monika Škáchová»V cieli sa usmiala a poslala dva bozky. Čo už, naznačil Grigar