Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Ministerstvo mení opatrenia. Zakázané sú už aj tréningy v skupinách

Ivan Mriška|15. okt 2020 o 21:35

Dôvodom majú byť vysoké čísla nakazených.

BRATISLAVA. Hromadné podujatia na Slovensku sú od dnes až do odvolania zakázané. Platí to pre zápasy všetkých líg naprieč Slovenskom, výnimky majú najvyššie súťaže vo futbale, hokeji, volejbale, hádzanej a basketbale.

Tréningová činnosť je povolená pre šesť osôb vrátane trénera.

Zmena v opatreniach

Úrad verejného zdravotníctva včera informoval, že na jednom športovisku ju môže vykonávať viacero skupín. Po dnešku to už neplatí.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu tieto opatrenia však vo štvrtok večer spresnilo.

„Na jednom športovisku môže v jednom čase trénovať len jedna organizovaná skupina do šesť osôb, vrátane členov realizačného tímu,“ uvádza stránka Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

V opatreniach už nefiguruje informácia o interiérovom športovaní. Športovci nemusia mať pri tréningu rúško, no jeho použitie sa odporúča.

„Dostali sme čerstvú informáciu a manuál sme museli prepracovať o parameter 15m2. Odhadujem, že je to pre vysoký nárast nakazených ľudí. Musím konštatovať, že trénovať môže len šesť ľudí,“ na sociálnej sieti informoval štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články