Michalovčania zaznamenali "povinné víťazstvo

Sportnet|5. okt 2005 o 00:00

Michalovce - V úvodnom kole I. basketbalovej ligy Východ 1.BK Michalovce zaznamenal "povinné víťazstvo, keď na domácej palubovke zdolal Basketbalovú

akadémiu Košice 94:65 (56:33). Zemplínčania zaslúžene triumfovali. Nováčik súťaže im spôsobil väčšie ťažkosti len v úvodnej štvrtine duelu. "S výsledkom v dnešnom stretnutí som veľmi spokojný. Na druhej strane, uvedomujem si, že v nasledujúcich kolách nastúpime proti ťažším a skúsenejším súperom. Darilo sa nám v útočnej činnosti, čo si cením, pretože nie vždy je našou najsilnejšou stránkou. Predviedli sme rýchly basketbal. Presadili sme sa pod košom, presne sme si prihrávali a vedeli sme sa orientovať v prehustenej obrane hostí. Dobrú hru sme ukázali aj napriek absencii niektorých hráčov, hodnotil ofenzívne naladený domáci hráč Zdenko Virčík (na snímke).

Domáci začali Košičanom bodovo unikať v druhej polovici I. štvrtiny. Postupne na ukazovateli skóre svietil stav 22:18, 26:20, 28:20. V druhej a tretej štvrtine vystupňovali tempo. Viedli aj pätnásťbodovým rozdielom (39:24). Po polčase bolo 56:33. Dokonca v úvode záverečnej štvrtiny vyhrávali o tridsať bodov (81:51). Tento náskok si udržali do konca duelu. "Priznám sa, že pred zápasom sme mali nezhody týkajúce sa herného systému. Trochu sme Košičanov podcenili. V defenzíve sme k ním nepristupovali, boli sme citliví na ich protiútoky a pomerne ľahko zaznamenávali body. Viedli o niekoľko bodov (pozn.red. 9:12 či 12:16) Potom sme sa zlepšili v obrane, produkovali svoju hru a vyrážali do brejkov. V posledných minútach sme pod dojmom vysokého vedenia poľavili. Košice sa ľahšie dostávali k nášmu košu. Výsledok sa ale podstatne nezmenil. Cez víkend budeme doma hrať proti kvalitným mužstvám - Banskej Bystrici a Zvolenu. Myslím si, že musíme pridať v defenzíve i útoku, zhodnotil 203 cm vysoký Z. Virčík.

Spokojný bol aj domáci kormidelník Imrich Rakovský. "Ukázali sme celkom solídnu hru. V útočnej činnosti sme boli úspešní aj preto, že vysokí košickí hráči nedôrazne bránili. Teší ma, že sa darilo synovi Romanovi, ktorý z rôznych príčin pol roka netrénoval. Ani ostatní zverenci viac-menej nesklamali. Mrzí ma nevydarená prvá štvrtina. Vtedy sme doslova zamrzli v obrane. riekol I. Rakovský.

Michalovce sa počas nasledujúceho víkendu opäť predstavia doma, v sobotu o 17.00 hod. privítajú na palubovke Novej športovej haly Banskú Bystricu a v nedeľu o 10.30 hod. hostia Zvolen.

Michalovce zatiaľ druhé

Prvá liga mužov, prvé kolo: Dolný Kubín - Legato Svit 74:69 (31:38), Michalovce - BA Košice 94:65 (56:33), B. Bystrica - Zvolen 89:78 (51:36), Martin - Žilina 66:101 (31:51).