Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
MArek Hamšík. (Autor: TASR)
Pavol Spál|1. mar 2021 o 17:13

Zmluva v Číne vyprší Hamšíkovi až v roku 2022.

AKTUALIZOVANÉ O 18:05

BRATISLAVA. "Podľa našich informácií je Marek Hamšík blízko k dohode s úradujúcim majstrom Fortuna ligy," informovala v pondelok popoludní RTVS.

"Kapitán futbalovej reprezentácie by tak pred kvalifikačnými zápasmi mohol získať hernú prax vo Fortuna lige."

Hamšíkovi však vyprší zmluva v čínskom Ta-lien I-fang v roku 2022.

Kmotrík: Sú to asi dohady

"Viem, čo si chcete overiť," reagoval v telefonickom rozhovore pre Sportnet šéf Slovana Ivan Kmotrík mladší.

"Viete predsa, že na Slovensku sa skončilo prestupové obdobie," pokračoval generálny riaditeľ klubu.

"Niekto mi poslal, že sa takáto správa objavila, ale ja nič viac neviem. Tiež ma to prekvapilo. Kým to nie je reálne, tak sa nemám k čomu vyjadrovať.

Je zbytočné komentovať akékoľvek špekulácie. Ak to bude raz reálne, tak nie je problém sa o tom porozprávať," pokračoval Kmotrík junior.

"Netuším odkiaľ sa berú tieto informácie, sú to asi dohady. Marek má predsa platný kontrakt ešte v Číne," dodal.

Kariéru by rád ukončil v Slovane

Vlani posilnil Slovan Vladimír Weiss, ktorý sa vrátil na Slovensko po štrnástich rokoch. Šéfovia Slovana už v minulosti avizovali, že v klube by radi privítali viaceré opory reprezentácie.

Angažmán Hamšíka v Slovane smerom do budúcnosti nie je vylúčené.

„Rád by som ukončil kariéru v Slovane, ale nezáleží to iba na mne. Je to jediný slovenský klub, kde by som chcel hrávať. Ak by bolo niečo také možné, isto ukončím kariéru v Slovane,“ naznačil viackrát Hamšík.

Aj majiteľ Slovana Ivan Kmotrík starší by to uvítal, aspoň tak naznačoval v minulosti. „Ak sa vráti, tak asi nepôjde do Michaloviec, ale skôr do Slovana," priznal predvlani v rozhovore pre SME.

Richard Hamšík: Treba počkať

Podľa Hamšíkovho otca Richarda sa k tomu v najbližších dňoch vyjadrí aj samotný Marek a tiež jeho agent Juraj Vengloš.

"Treba mať trošku strpenie. Nemôžem sa k tomu vyjadriť a nie je sa ani k čomu. Všetko sú to iba špekulácie a domnienky," tvrdil pre Sportnet Richard Hamšík.

"Ani čínska strana sa k tomu nevyjadruje. A tá by sa mala ako prvá. Skončili prestupové termíny, tým je povedané všetko," uzavrel Hamšík starší.

"Treba počkať. Už to dlho nepotrvá a situácia sa vykryštalizuje, " naznačil Richard Hamšík.

Existuje nejaká právna kľučka, ktorá umožní Hamšíkovi hrať už na jar v Slovane? Trebárs Róbert Vittek po príchode z Turecka v roku 2013 mohol hrať jeden čas za Slovan ako amatér.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články