Maratón v Bostone dobehlo osem Slovákov, najlepší bol Martinčan Šulhánek

Štart maratónu v Bostone.
Štart maratónu v Bostone. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. apr 2014 o 11:49

Medzi takmer 36 000 bežcami na štarte pondelkového 118. ročníka Bostonského maratónu boli aj Slováci..

BOSTON. Medzi takmer 36 000 bežcami na štarte pondelkového 118. ročníka Bostonského maratónu boli aj Slováci. Podľa oficiálnych výsledkov dobehli do cieľa ôsmi.

Najlepší z nich bol 30-ročný Martinčan Roman Šulhánek, ktorý časom 2:47:21 h obsadil celkovo 730. miesto, spomedzi mužov bol 691.

Najlepšia Slovenka v cieli Patrícia Gánovská zabehla najstarší maratón na svete za 3:08:24 h, celkovo obsadila 3812. priečku a zo žien bola 301.

Do prvej desiatky poradia Bostonského maratónu 2014 sa dostali dvaja slovenskí veteráni. Šesťdesiatpäťročná Tlmačanka Eva Seidlová skončila vo svojej vekovej kategórii piata za 3:55:11 h, celkovo na 16 771. mieste.

Sedemdesiatjedenročného Viliama Nováka z Bratislavy klasifikovali v jeho kategórii na 7. mieste, celkovo dobehol 14 887. za 3:48:29 h.

Medzi tými, čo videli cieľ, boli aj Tomáš Kozák (3:13:39), Zuzana Trnovcová (3:17:33), Ľubomír Horňák (3:32:21) a Katarína Whelan (3:38:29).

Bostonský maratón vyhrali Keňanka Rita Jeptoová v traťovom rekorde 2:18:57 h a Američan Meb Keflezighi v osobnom rekorde 2:08:37 h.

Jeptoová je po krajanke Cetherine Nderebovej (vyhrala 4-krát), Fatume Robovej z Etiópie, Nemke Ute Pippigovej a Portugalčanke Rose Motovej (všetky 3-krát) iba piata vytrvalkyňa, ktorá v Bostone triumfovala aspoň tri razy.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Maratón v Bostone dobehlo osem Slovákov, najlepší bol Martinčan Šulhánek