Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Magera do Slovana nepríde, posilní Poloniu Varšava

SITA|7. júl 2011 o 15:14

Český futbalista Lukáš Magera nebude novou tvárou v klube ŠK Slovan Bratislava, ale takmer naisto zakotví v Poľsku

VARŠAVA. . O tom, že 28-ročný útočník je možným terčom na prestupovom trhu pre úradujúceho slovenského šampióna, informoval nedávno poľský denník Przeglad Sportowy.

Na Mageru čakajú v Polonii Varšava zdravotné testy a následne podpis dvojročnej zmluvy s týmto poľským klubom. "Podmienky kontraktu sú už dohodnuté. Momentálne zostáva absolvovať iba lekársku prehliadku a potom príde na rad podpis zmluvy," cituje český internetový portál iDnes.cz slová agenta Ondreja Chovanca, ktorého manažérska spoločnosť Mageru zastupuje.

Rodák z Opavy prenikol do veľkého futbalu v drese Baníka Ostrava, bol aj na hosťovaní v SK Kladno a od roku 2008 pôsobil tri roky v rumunskom tíme FC Temešvár. Tento klub, ktorý v uplynulej sezóne skončil v pozícii vicemajstra, však Rumunská federácia preradila pre finančné problémy a dlhy až do tretej ligy. Magera v minulých dňoch požiadal o predčasné ukončenie zmluvy, s čím v Temešvári súhlasili. "Lukáš patril v tomto rumunskom klube k najdrahším hráčom, takže Temešvár si jeho uvoľnením finančne výrazne pomohol," poznamenal O. Chovanec a dodal: "Mageru chcel aj ďalší varšavský tím Legia, ale interes majiteľa Polonie aj trénera bol väčší. Preto sme sa predbežne dohodli s Poloniou."

Lukáš Magera štyrikrát reprezentoval na seniorskej úrovni Česko a v rokoch 2004 a 2005 bol oporou národného tímu do 21 rokov.

Súvisiace články