Lašák nemá dištanc po tom, ako sa stal obeťou diskutabilného pravidla

Lašák v reprezentačnom drese.
Lašák v reprezentačnom drese. (Autor: archív SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|18. nov 2014 o 11:04

Slovenský brankár po údere do prilby Cetkovského musel predčasne skončil v zápase na ľade Pardubíc.

LIBEREC. Disciplinárna komisia českej hokejovej Tipsport extraligy sa v skrátenom konaní zaoberala zákrokom slovenského brankára Jána Lašáka z Liberca na pardubického Jiřího Cetkovského.

Po preštudovaní dostupných materiálov rozhodla, že po treste v hre za hrubosť majster sveta z Göteborgu 2002 nedostane dištanc. Informuje o tom portál hokej.cz.

Odchovanec zvolenského hokeja sa stal obeťou diskutabilných pravidiel, po údere do prilby Jiřího Cetkovského musel odísť v 27. minúte nedeľňajšieho stretnutia českej extraligy na ľade Pardubíc predčasne z ľadu.

Jeho spoluhráči napokon na východe Čiech vyhrali s náhradníkom Markom Schwarzom 5:2. Krátko pred polovicou zápasu zhodil Jiří Cetkovský v bránkovisku Lašákovi masku z hlavy.

Slovenský gólman sa nahneval a súpera udrel do jeho prilby. Sila úderu bola o poznanie slabšia, tresty však boli odlišné. Cetkovský dostal 2+2 minúty, Lašák 5 minút a trest do konca duelu za úder vyrážačkou do oblasti hlavy a krku.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Lašák nemá dištanc po tom, ako sa stal obeťou diskutabilného pravidla