Lampard prekonal rekord v počte gólov za Chelsea

(Autor: SITA/AP)
TASR|11. máj 2013 o 15:49

Chelsea si výrazne posilnila šance na zisk miestenky do Ligy majstrov.

LONDÝN. Stredopoliar Frank Lampard prekonal rekord v počte strelených gólov za klub FC Chelsea.

Reprezentant "Albiónu" dvakrát skóroval v sobotňajšom stretnutí 37. kola Premier League na ihrisku Aston Villy, v 61. min vyrovnal na 1:1 a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času uzavrel gólový účet na 2:1 pre hostí.

Celkovo už dosiahol za "The Blues" 203 presných zásahov vo všetkých súťažiach.

O jeden gól menej má na konte Bobby Tambling, ten prekonával brankárov v drese Londýnčanov rokoch 1959 - 1970.

"Je skvelé, že som dosiahol túto métu práve v takomto dôležitom stretnutí," povedal po skončení zápasu Lampard pre televíznu stanicu Sky Sports.

"Ľudia hovorili veľa o rekorde. S oslavami to však nechcem prehnať. Bobby má v poslednom čase zdravotné problémy a ja chcem aj týmto spôsobom preukázať úctu tomuto veľkému hráčovi," dodal anglický reprezentant.

Chelsea, ktorá od 15. minúty prehrávala po góle belgického útočníka Bentekeho, si výrazne posilnila šance na zisk miestenky do Ligy majstrov.

Pred štvrtým Arsenalom Londýn majú zverenci trénera Rafu Beniteza päťbodový náskok, "kanonieri" však majú k dobru zápas s Wiganom Athletic.

Aston Villa nevyužila možnosť definitívne sa zachrániť v najvyššej anglickej súťaži.

Výsledok - 37. kolo anglickej ligy:

Aston Villa - Chelsea Londýn 1:2 (1:0)

Góly: 15. Benteke - 61. a 88. Lampard, ČK: 58. Benteke - 45. Ramires, 42.984 divákov