Real zdolal Valenciu, Celta ukončila trojzápasovú sériu bez výhry

Lucas Vázquez sa teší zo svojho gólu do siete Valencie.
Lucas Vázquez sa teší zo svojho gólu do siete Valencie. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. dec 2018 o 15:16

Stanislav Lobotka pre zranenie stále chýba.

MADRID. Futbalisti Celty Vigo vyhrali v sobotňajšom zápase 14. kola La Ligy 2018/2019 nad Huescou 2:0 a pretrhli trojzápasovú šnúru bez víťazstva.

Oba góly domácich strelil Iago Aspas.

S desiatimi gólmi sa dostal na čelo tabuľky strelcov, kde je spolu s Christianom Stuanim z Girony.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka sa pre zranenie neobjavil na súpiske galícijského tímu.

Na súpiske Celty chýbal aj obranca Róbert Mazáň.

Espanyol Barcelona, ktorý sa vo vyrovnanej súťaži pohybuje v popredí, prehral na ihrisku Getafe nečakane hladko 0:3. Klub z predmestia Madridu strelil všetky góly v druhom polčase.

V záverečnom dueli sobotňajšieho programu La Ligy sa zrodilo domáce víťazstvo Realu Madrid nad Valenciou pomerom 2:0.

Už v ôsmej minúte stretnutia poslal Real do vedenia vlastným gólom dánsky obranca hostí Daniel Wass, ale diváci potom na ďalší zásah dlho čakali.

Výsledkovú poistku pridal až v 83. minúte Lucas Vázquez, ktorý definitívne zlomil odpor súpera.

Gareth Bale (vľavo) hlavičkuje loptu v zápase proti Valencii.
Gareth Bale (vľavo) hlavičkuje loptu v zápase proti Valencii. (Autor: TASR/AP)

La Liga 2018/2019 - 14. kolo (sobota):

Celta Vigo - SD Huesca 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 77. Aspas

Real Valladolid - CD Leganés 2:4 (0:2)
Góly: 50. Toni, 90.+4 Unal - 66. a 75. Carrillo, 11. Siovas, 42. Oscar

CF Getafe - Espanyol Barcelona 3:0 (0:0)
Góly: 55. Molina, 65. Mata, 80. Antunes

Real Madrid - FC Valencia 2:0 (1:0)
Góly: 8. Wass (vlastný), 83. Vazquez

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real zdolal Valenciu, Celta ukončila trojzápasovú sériu bez výhry