Paco Alcacer strelil za Španielsko dva góly.
Paco Alcacer strelil za Španielsko dva góly. (Autor: TASR)
TASR|8. sep 2019 o 18:01

Cenný bod dosiahlo Weissovo Gruzínsko.

JEREVAN. Futbalisti Španielska sú v kvalifikácii EURO 2020 naďalej stopercentní. V nedeľu si vo svojom šiestom vystúpení podľa očakávania poradili v Gijone s Faerskými ostrovmi 4:0 a ako suverénny líder F-skupiny majú na konte 18 bodov.

O prvé dva góly Španielov sa postaral útočník Valencie Rodrigo, ďalšie dva pridal v úplnom závere Paco Alcácer.

Obranca Sergio Ramos vyrovnal rekord brankára Ikera Casillasa v počte reprezentačných štartov, keď nastúpil na svoj 167. duel v drese národného tímu.

Ramosa delí už iba deväť štartov od vyrovnania európskeho rekordu, ktorý drží taliansky brankár Gianluigi Buffon (176).

Taliani nestratili zatiaľ ani bod

Na druhej priečke v F-skupine je Švédsko po domácej remíze s Nórskom 1:1. Nóri viedli po prvom polčase zásluhou Stefana Johansena, po zmene strán vyrovnal Emil Forsberg.

Rumuni sa napriek jasnej prevahe trápili doma s Maltou v koncovke a ich jediný gól zaznamenal v 47. minúte George Puscas.

Rovnako ako Španieli zatiaľ v kvalifikácii nestratili bod ani Taliani. Zverenci Roberta Manciniho dominovali v dueli v Tampere herne a triumfovali 2:1.

V druhom polčase najskôr otvoril skóre Ciro Immobile a potom padli dva góly z penált.

Domáci Teemu Pukki v 72. minúte vyrovnal, o sedem minút neskôr sa ale z bieleho bodu nepomýlil ani Jorginho. Taliani tak majú v tabuľke J-skupiny pred druhým Fínskom náskok šesť bodov.

Na tretiu priečku sa vyšvihli Arménci vďaka výhre nad Bosnou a Hercegovinou 4:2. Dvoma gólmi a asistenciou sa v domácom drese prezentoval Henrich Mchitarjan.

Gréci iba remizovali s outsiderom

V nadstavenom čase si ešte Mchitarjanov center do vlastnej bránky zrazil Stefan Lončar.

Po prehre rezignoval na post trénera Bosny a Hercegoviny Robert Prosinečki. Bosniaci v doterajšom priebehu získali v šiestich zápasoch len sedem bodov.

V tabuľke sú ale až za nimi Gréci, ktorí v Aténach senzačne iba remizovali s outsiderom z Lichtenštajnska 1:1. O prvý bod hostí v kvalifikácii sa vyrovnávajúcim gólom v 85. minúte postaral Dennis Salanovic.

V D-skupine remizovalo Gruzínsko s Dánskom 0:0. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa síce neohrozili bránku súpera, no favorizovaných Dánov iba sporadicky pustili do šance.

Švajčiari si poradili s outsiderom skupiny Gibraltárom, ktorý zdolali v Sione bez problémov 4:0.

Gól: 47. Puscas

• Španielsko - Faerské ostrovy 4:0 (1:0)

J-skupina

• Arménsko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:1)

Góly: 3. a 66. Mchitarjan, 77. Hambardzumjan, 90.+5 Lončar (vl.) - 13. Džeko, 70. Gojak

• Fínsko - Taliansko 1:2 (0:0)

Góly: 72. Pukki (z 11m) - 59. Immobile, 79. Jorginho (z 11m)

• Grécko - Lichtenštajnsko 1:1 (1:0)

Góly: 33. Masouras - 85. Salanovic