Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Kovaľčuk údajne zvažuje návrat do NHL, Petrohrad to odmieta

Od roku 2013 hráva Iľja Kovalčuk KHL za SKA Petrohrad. (Autor: Tomáš Benedikovič - SME)
SITA|24. mar 2015 o 11:49

Pri návrate by Rus musel dostať zelenú od všetkých tridsiatich klubov NHL. Súťaž totiž opustil dobrovoľne. Bez podobného hlasovania by sa mohol vrátiť podľa ligových pravidiel až v ročníku 2018/2019.

PETROHRAD. Ruský hokejista Iľja Kovaľčuk údajne zvažuje návrat do zámorskej NHL. Vedenie jeho ruského zamestnávateľa to však odmieta.

Hviezda tímu Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad by sa podľa fínskeho webu Iltalehti mohla vrátiť do zámorskej súťaže v sezóne 2016/2017. Kovaľčuk vraj už požiadal vedenie SKA o prípadné uvoľnenie.

Pri návrate by však musel dostať zelenú od všetkých tridsiatich klubov NHL, keďže súťaž opustil dobrovoľne. Bez podobného hlasovania by sa mohol vrátiť podľa ligových pravidiel až v ročníku 2018/2019.

V Petrohrade o odchode svojej hviezdy nechcú ani počuť. "Je to fínska kačica, majú chybné informácie. Kovaľčuk má ešte na dva roky kontrakt s SKA, budúce leto preto do NHL neodíde," zareagoval pre Sportbox viceprezident SKA Roman Rotenberg.

"Okrem toho, plánujeme s ním predĺžiť zmluvu. Fíni mohli s podobným úspechom písať napríklad aj o prestupe Messiho do ruského futbalového klubu. Týmto štýlom si zvyšujú popularitu. Budeme žiadať ospravedlnenie."

Iľja Kovalčuk strieľa momentálne góly za SKA Petrohrad.

Kovaľčuk nečakane opustil NHL 11. júla 2013. Za sebou mal vtedy tri sezóny z pätnásťročného kontraktu na sto miliónov dolárov s New Jersey Devils.

V Petrohrade mu údajne ponúkli podobný plat ako v zámorí.

Súvisiace články