Oceliari prehrávali o gól, v závere zápas otočili.

BUDAPEŠŤ/KOŠICE. Košice si udržali líderské postavenie v tabuľke Tipsport ligy 2018/2019.

Víťazstvo na ľade súpera sa však nerodilo ľahko.

Dlho bez gólu

Košice začali lepšie, prezentovali sa aj prvou strelou do priestoru bránky.

Do útoku sa potom dostali aj domáci, ale hostia boli aj naďalej aktívnejší.

V prvých desiatich minútach si obe mužstvá zahrali presilovku, ale bez gólového vyjadrenia.

Košičania hrali v početnej výhode aj v 14. minúte, ale po únikoch Bodóa a neskôr Browna mohli inkasovať.

Veľké šance mali domáci aj v závere prvej tretiny, ale Košičanov podržal brankár Habal.

Útočník Szabad potom inkasoval trest do konca stretnutia za faul na Nagya.

Zvrat v samom závere

Väčšiu časť presilovky hrali Košice na začiatku druhej tretiny, ale Bálisz bol pozorný a puk za svoj chrbát nepustil.

Neskôr sa opäť pri gólových šanciach domácich predviedol Habal, v závere druhého dejstva nepremenil šancu ani Košičan Kafka.

Tretiu tretinu začala veľká šanca Nagya, na opačnej strane zachránil opäť Habal pred Bodóm.

Košický gólman bol však už prikrátky po akcii domácich v 52. minúte, keď sieť rozvlnil Pápa.

To bol pre hostí správny impulz, pretože v 57. minúte v rozmedzí 35 sekúnd rozhodli zápas.

Bálisza najskôr prekonal Pulli a po ňom zabezpečil Košičanom tri body Brophey.

Štatistika

MAC Budapešť - HC Košice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 52. Pápa (Kreisz) - 57. Pulli (Krajňák, Čížek), 57. Brophey (Kafka, Koch).

Rozhodcovia: Baluška, Snášel - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Szabad (Budapešť) 5+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0

zostavy:

Budapešť: Bálizs - Garát, Macaulay, Burt, Vokla, Pozsgai, Bukor, Bugár, Fejes - Klempa, Brown, Dansereau - Bodó, Nagy, Terbócs - Szabad, Kreisz, Odnoga - Pápa, Majoross, Szigeti

Košice: Habal - Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Hričina, Pulli - Spilar, Brophey, Nagy - Netík, Galamboš, Kafka - Haščák, Suja, Šoltés - Petrás, Krajňák, Jokeľ