Kanoistika: Blaha potešila bronzová medaila, čakal však cennejší kov

TASR|27. aug 2004 o 11:05

Schinias 27. augusta (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača vybojoval na 1000 m trati na ...

Schinias 27. augusta (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača vybojoval na 1000 m trati na olympijskom kanáli Schinias časom 2:59,314 bronzovú medailu.

Zverenci trénera Tibora Sóosa získali pre Slovensko v poradí šiestu medailu v Aténach, nezavŕšili však ziskom najcennejšieho kovu unikátnu dva a pol ročnú víťaznú šnúru, počas ktorej si pripísali na svoje konto štyri tituly majstrov sveta a tri tituly európskych šampiónov. Zo zlata podobne ako na OH 2000 v Sydney tešila posádka Maďarska, ktorá zvíťazila suverénnym spôsobom s náskokom trištvrte lode pred Nemeckom.

Bratom Riszdorferovcom, Vlčekovi a Bačovi príliš nevyšiel štart a po úvodných stovkách metrov sa držali na zadných pozícich. Na 500 m úseku sa už prepracovali na tretiu pozíciu za posádky Maďarska a Nemecka, v ďalšom priebehu trate sa im už nepodarilo posunúť dopredu. Komárňanské kvarteto sa ziskom bronzu postaralo o druhú olympijskú medailu pre Slovensko v súťažiach rýchlostnej kanoistiky v samostatnej histórii krajiny. V Atlante 1996 získal Slavomír Kňazovický striebro v C1 na 500 m. Na OH 2000 v Sydney ušla slovenskému štvorkajaku v zložení Richard Riszdorfer, Juraj Tarr, Róebrt Erban, Erik Vlček medaila iba o vlások, v cieli skončil na štvrtom mieste tesne za poľskou posádkou.

"Zisk bronzovej olympijskej medaily je cenným úspechom, no je tam určité sklamanie, pretože chlapci vzhľadom na výsledky z uplynulých sezón mali vyššie ambície. Pri štarte vládol protivietor a už to bol určitý zlý signál, pretože tieto podmienky našim príliš nesedia. Maďari si počínali suverénnym spôsobom a o víťazstve rozhodli prakticky už v prvej polovici trate," povedal reprezentačný tréner Pavel Blaho.

výsledky:

1. Maďarsko (Zoltan Kammerer, Botond Storcz, Akos Vereckei, Gabor Horváth) 2:56,919, 2. Nemecko (Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm) 2:58,659, 3. SLOVENSKO (Richard RISZDORFER, Michal RISZDORFER, Erik VLČEK, Juraj BAČA) 2:59,314, 4. Bulharsko (Milko Kazanov, Ivan Hristov, Petar Merkov, Jordan Jordanov) 2:59,622, 5. Nórsko (Jacob Lorentz Norenberg, Alexander Wefald, Andreas Gjersoe, Mattis Naess) 3:01,698, 6. Bielorusko (Raman Piatrušenka, Alexej Abalmasov, Dzjamjan Tučin, Vadzim Machnov) 3:02,419, 7. Rumunsko Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Vasile Curuzan Cornelli, Stefan Vasile) 3:03,107, 8. Poľsko (Tomasz Mendelski, Rafal Glazewski, Adam Seroczynski, Dariusz Bialkowski) 3:03,562, 9. Kanada (Steven Jorens, Richard Dober, Ryan Cuthbert, Andrew Willows) 3:07,714

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Kanoistika: Blaha potešila bronzová medaila, čakal však cennejší kov