Daija Seto oslavuje zisk zlatej medaily a nový svetový rekord.
Daija Seto oslavuje zisk zlatej medaily a nový svetový rekord. (Autor: Ng Han Guan TASR/AP)
TASR|11. dec 2018 o 13:36

Slovákt Richard Nagy obsadil v rozplavbách 18. miesto, národný rekord ženskej štafety.

CHANG-ČOU. Japonský plavec Daija Seto získal na MS v krátkom bazéne v čínskom Chang-čou zlatú medailu na 200 m motýlik.

Vo finále dohmatol v novom svetovom rekorde 1:48,24 minúty a o 32 stotín sekundy vylepšil doterajšie maximum Juhoafričana Chada le Closa zo Singapuru 2013.

Le Clos finišoval v utorok na striebornej priečke v novom africkom rekorde 1:48,32.

Litovčan Danas Raspys vybojoval najcennejší kov na 400 m v.sp. Vo finále zvíťazil v novom rekorde šampionátu 3:34,01.

Slovenský reprezentant Richard Nagy obsadil v rozplavbách 18. miesto časom 3:45,22.

Vo finále krauliarskej dvojstovky triumfovala Austrálčanka Ariarne Titmusová časom 1:51,38.

Slovenská ženská štafeta na 4x100 m voľný spôsob v zložení Barbora Mikušová, Tamara Potocká, Sabína Kupčová a Laura Benková sa prezentovala v rozplavbe národným rekordom 3:43,74 min.

Okrem Richardy Nagya v utorok súťažili aj Tomáš Klobučník (100 m prsia), Laura Benková (200 m voľný spôsob), Karolína Hájková (100 m znak), Adam Halas (200 m pol. preteky), Andrea Podmaníková (50 m prsia) ani Sára Niepelová (400 m polohové preteky), ktorí nepostúpili do semifinále.

Čoskoro 21-ročná Hájková (nar. 14. decembra 1997) si časom 59,25 s zaplávala osobný rekord.

• 3. Fantine Lesaffreová (Fr.) 4:27,31
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Japonec Seto získal zlatú medailu na 200 m motýlik a vytvoril nový svetový rekord