Oni spravili pre víťazstvo všetko a my nič, hneval sa tréner hostí po derby

Momentka zo zápasu Fiľakovo - Rimavská Sobota.
Momentka zo zápasu Fiľakovo - Rimavská Sobota. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|1. máj 2022 o 23:41

Fiľakovo zdolalo Rimavskú Sobotu vysoko 4:0.

FIĽAKOVO. Futbalisti FTC Fiľakovo si zaknihovali svoje najvyššie víťazstvo v jarnej časti, keď v novohradsko-gemerskom derby III. ligy Stred zdolali MŠK Rimavská Sobota vysoko 4:0.

Fiľakovčania ťahajú úspešnú sériu: posledné tri stretnutia vyhrali, ani v nich neinkasovali a dovedna strelili osem gólov.

Rimavskosoboťania sa zase zasekli po výbornom úvode a po štyroch vyhratých zápasoch prehrali už druhý raz po sebe.

Využili chyby súpera

Pred týždňom doma podľahli lídrovi súťaže Dolnému Kubínu 1:3. Ten zápas sledovali z tribúny aj hráči a realizačný tím Fiľakova.

„Videl som ten zápas. Rimavská Sobota hrala dobre, no dopúšťal sa chýb v zadných radoch. Aj my sme sa zamerali na tieto chyby. Poslal som do hry dvoch útočníkov, aby trošku ponaháňali stopérov a donútili ich chybovať,“ uviedol pre Sportnet tréner Fiľakova Ľubomír Šimkovič.

V prvom polčase to domácim veľmi dobre vychádzalo. Ujali sa vedenia po štvrťhodine hry gólom Arnolda Kurunciho, a ten istý hráč zvýšil o desať minút neskôr po ďalších zmätkoch v defenzíve. Tretí gól pridal po viac ako polhodine hry Oleksander Lovyniuk po rýchlom brejku po rohu hostí.

Za stavu 3:0 bol už zápas prakticky rozhodnutý. V druhom polčase už mali viac z hry hostia, no nepodarilo sa im streliť kontaktný gól. Naopak na druhej strane pridal ešte ďalší presný zásah ukrajinský legionár Lovyniuk.

Vlani kolegovia, teraz súperi

„Nechápem, nechápem,“ krútil hlavou sklamaný tréner MŠK Rimavská Sobota Eugen Bari. „Takýto výkon, takýto prístup, čo sme predviedli v prvom polčase, je pre mňa nepochopiteľný. Hráči si asi mysleli, že výsledok sa dostaví sám. Domáci spravili pre víťazstvo všetko a my nič,“ nešetril kritikou kouč hostí.

Bari bol v jesennej časti ešte trénerom Fiľakova, no vedenie klubu sa s ním rozlúčilo. Niekdajší kanonier Dunajskej Stredy, Prievidze či Nitry, známy aj ako Jenci, však bral aj tento zápas ako každý iný.

„Chcel som vyhrať, aby sme získali cenné body v boji o treťoligovú príslušnosť a nie preto, aby som niekomu niečo dokazoval. Odišiel som z Fiľakova v dobrom, mám dobré vzťahy so všetkými,“ zdôraznil.

Podobne sa vyjadril aj Bariho bývalý asistent, momentálne hlavný tréner Fiľakova Ľubomír Šimkovič.

„My sme kamaráti, prajeme si víťazstvá. Dnes som vyhral ja, ale prajem Jencimu, aby o týždeň vyhral doma,“ vravel.

Vitajte v meste

Jedným z najnebezpečnejších hráčov Fiľakova bol Oleksander Lovyniuk, ktorý mohol dosiahnuť aj hetrik.

Pred dvoma týždňami strelil exportný gól z vlastnej polovice proti Žarnovici, tentoraz skóroval po rýchlych akciách, keď stál zoči-voči brankárovi. Prekonal oboch gólmanov hostí, keďže Rimavská Sobota musela v polčase striedať zraneného Krisztiána Gregora a na jeho miesto prišiel Jakub Slaniniak.

„Chystali sme sa na ten zápas ako na derby. Chceli sme ich dostať pod tlak. Pomohli nám v tom aj diváci,“ vravel po stretnutí ukrajinský útočník.

Na prvomájové derby si našlo cestu 650 fanúšikov, ktorí vytvorili výbornú futbalovú atmosféru. Nechýbali ani uštipačné poznámky na adresu veľkého rivala z Rimavskej Soboty. „Vitajte v meste,“ znelo zborovo z tribún vždy po strelených góloch.

Lovyniuk zažil novohradsko-gemerské derby aj v drese Rimavskej Soboty a veľmi dobre vie, že pre súperov nie je ľahké hrať pred fiľakovským publikom. „Takéto zápasy sa ťažko hrajú. Ako hráč Rimavskej Soboty som tu nikdy nevyhral,“ zdôraznil.