Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hviezd prišlo mnoho, ale všetci chceli len Kovaľčuka a Šatana

Hralo sa mi s ním skvele. Je to legenda, povedal o Mirovi Šatanovi (vľavo) Iľja Kovaľčuk (vpravo). (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|Publikované 11. jan 2014 o 21:50

Tisícka ľudí si vystála dlhý rad, na ktorom konci sa dočkala vytúženého autogramu od najväčšej hviezdy KHL. Iľja Kovaľčuk bol ozdobou víkendového Zápasu hviezd.

BRATISLAVA. Uvoľnený, vysmiaty a vtipný. Tak sa vrátil Iľja Kovaľčuk do Bratislavy, aby podporil Zápas hviezd KHL.

To, že prišla hviezda bolo cítiť už na tlačovke, kde sa tlačilo viacero novinárov. Ešte viac to podporila autogramiáda. Kovaľčukovmu radu, kde sa tlačilo okolo tisícky ľudí, konkuroval len o niečo menší zástup pri Miroslavovi Šatanovi.

Céčko v Soči je až druhoradé

„V Bratislave si hokej vážia a veľa o ňom vedia. Som poctený, že môžem hrať pred takými fanúšikmi,“ hovoril skvelý ruský krídelník, ktorý je kapitánom Petrohradu a céčko na drese mal ako líder Západnej konferencie.

Podobnú poctu by mohol dostať aj na olympijských hrách v Soči, keďže je jedným z hlavných kandidátov.

„Každý by si zaslúžil céčko. V tíme máme množstvo skvelých lídrov. Predsa len je to len písmeno na drese. Náš cieľ je úplne iný. Chceme zlato, preto tomu podriadime všetko,“ dodal bývalý kanonier New Jersey či Atlanty.

Kovaľčuk s rešpektom rozprával aj o slovenskom tím. „Slováci majú vždy dobrý tím. Živo si pamätám ako sme s vami prehrali na olympiáde vo Vancouvri, kde ste boli blízko medaily.“

Na všetko odpovedal s vtipom, nadhľadom. Keď nemohol nájsť šéf KHL Alexander Medvedev otvárak, pohotovo mu fľašu otvoril o svoju.

Trénovať s Pľuščenkom

„Viete prečo som sa vrátil z New Jersey? V Petrohrade trénuje Žeňa Pľuščenko, tak som sa prišiel od neho niečo podučiť,“ vtipne okomentoval to, či predvedie krasokorčuliarske umenie v stretnutí tak ako minulý rok v Čeľabinsku.

Tridsaťročný krídelník bol kedysi v NHL známy za sebeckú povahu a aroganciu. Dnes je však vyspelá hviezda, ktorá sa hokejom baví.

Aj v samotnom zápase hviezd bolo pre neho hlavnejšie, aby sa odvďačil bratislavským divákom, ktorý ho na začiatku vytlieskali podobne búrlivo ako trojicu svojich slovanistov.

Hral na Šatana

V stretnutí sa od začiatku snažil hľadať Šatana, s ktorým vybehol na ľad v otváracej päťke Západu.

„Veľmi som chcel, aby si dal gól. Som rád, že skóroval nakoniec aspoň do prázdnej bránky. Hralo sa mi s ním skvele. Je to legenda.“

Petrohradskej hviezde sa v Bratislave znova páčilo „Tento rok to bolo iné, mali sme na všetko len deň. Nemali sme toľko času. Ale čakajú nás olympijské hry a kalendár je nabitý. Celkovo sa mi však všetko okolo páčilo, zabavil som sa.“

kovalcuk_sita_sampanske_600.jpg

Iľja Kovaľčuk po zápase so šampanským.

FOTO: SITA

((fotogaleria))

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.