Nela Lopušanová na MS v hokejbale 2022.
Nela Lopušanová na MS v hokejbale 2022. (Autor: hokejbal.sk)
Sportnet|1. júl 2023 o 19:54

Súperom Slovenska na MS vo finále bude Česko.

BRATISLAVA. Slovenská hokejista Nela Lopušanová sa po zranení vracia späť. Tentokrát nie na ľad, ale na tvrdý povrch. Predstaví sa na majstrovstvách sveta juniorov v hokejbale do 21 rokov.

Tie sa uskutočnia v českom Liberci a Slovensko bude hrať proti Kanade, USA, Veľkej Británii a domácemu Česku.

Lopušanová získala v hokejbale ocenenie Talent roka 2022 a v ankete Najlepšia hráčka roka získala celkové druhé miesto.

Rodinu Lopušanových zastupuje v hokejbale aj jej starší brat Šimon. Ten je v tíme slovenskej dvadsaťtrojky, ktorá bude bojovať o zlaté medaily na majstrovstvách sveta v hokejbale.

Ich súpermi bude Česko, s ktorým ako jediným prehrali na celom turnaji 2:4. Finále sa bude hrať v nedeľu, 2. júla.

Domov»Halové športy»Hokejbal»Nela Lopušanová sa po zranení predstaví na hokejbalových MS. Jej brat zabojuje o zlato