Skrat Američana zo Zvolena. Súpera pichol hokejkou medzi nohy, vylúčili ho

Pter Krieger (vľavo) s trénerom Petrom Oremusom na lavičke Zvolena.
Pter Krieger (vľavo) s trénerom Petrom Oremusom na lavičke Zvolena. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Patrik Fotta|9. apr 2022 o 23:37

Mužstvo oslabil v najhoršom momente.

BRATISLAVA. Záver úvodného zápasu semifinále Tipos extraligy medzi Zvolenom a Nitrou poznačil faul ofenzívnej hviezdy domácich.

Američan Peter Krieger v 55. minúte pichol hokejkou medzi nohy nitrianskeho útočníka Filipsa Buncisa. Rozhodcovia situáciu posúdili ako seknutie a Kriegera vylúčili na päť minút plus do konca zápasu.

Podľa skúseného trénera Petra Oremusa išlo o reakciu na predošlý zákrok, ktorý sa udial krátko pred faulom Kriegera.

Oslabil tím v najhoršom momente

"Po buly prišlo pichnutie na nášho hráča ako prvé," vysvetľoval zvolenský tréner rozhodcovi, pri čom ho zachytili mikrofóny RTVS.

"Pán tréner, kolega vám už všetko vysvetlil. Pošlite na trestnú lavicu náhradníka (namiesto Kriegera, ktorý odišiel do šatne, pozn. red.)," odpovedal rozhodca.

Celá situácia sa udiala za stavu 3:2 pre Nitru a Zvolenčania tak prišli o šancu zatlačiť súpera v snahe vyrovnať skóre.

"Nedokážem ohodnotiť, či to bol faul na 5-minútové vylúčenie. Od Kriegera to však bola, ako vravia Česi, klukovina. Hráč musí v play off znášať bolesť a neoplácať.

Vždy je až ten následný zákrok ohodnotený rozhodcami trestom. Svoj tím výrazne oslabil v najhoršom momente," vravel hokejový expert Ondrej Rusnák.

Asistent Nitry: Kriegerov faul nám pomohol

Nitra si napokon udržala tesné vedenie aj vďaka dlhej presilovej hre. Séria pokračuje druhým zápasom v nedeľu od 18.30 h.

Podľa asistenta trénera Nitry Dušana Mila bude aj v nasledujúcich stretnutiach rozhodujúcim faktorom disciplína.

"Nám k výhre pomohol aj faul Kriegera, ktorý sa nechal vylúčiť na päť minút. Zápas sme vďaka tomu mohli dohrať a nepustiť domácich do tlaku, pri ktorom by vyrovnali," uviedol majster sveta z Göteborgu.

Podľa neho Zvolenčania doplatili na dlhšiu pauzu, keďže štvrťfinále s Banskou Bystricou vyhrali 4:1 na zápasy. Naopak Nitrania sa poriadne natrápili s Popradom.

Postup si vybojovali až v rozhodujúcom siedmom zápase série.

"Je to iba prvý zápas. Zvolen bol doma pod tlakom. My sme sa toho chopili a prvý bod v sérii je náš," uviedol po zápase Milo.

Nemám dôvod meniť zostavu, vraví Oremus

Nitranov hnala za víťazstvom takmer domáca atmosféra. Na zvolenský štadión prišlo vyše 400 fanúšikov.

"Zvládli sme to aj vďaka nim. Sú našim šiestym hráčom. Vždy nám pomáhajú. Sme radi, že prišli do Zvolena v tak hojnom počte," pochvaľoval si Milo.

Zvolenskí hokejisti prehrávali po góle Šimona Nemca už 0:3. Podarilo sa im však znížiť na rozdiel jedného gólu.

"Zlepšili sme pohyb a agresivitu pri napádaní súpera. Držali sme dlhšie puk na hokejkách a vďaka tomu sme sa dostali späť do zápasu," vravel po zápase tréner Zvolena.

Podľa Oremusa musia jeho zverenci zvýšiť v ďalšom zápase intenzitu a zlepšiť zakončenie. Zmeny v zostave však nechystá.

"Nie som typ človeka, ktorý by menil zostavu. Nemám na to dôvod. Chlapci presne vedia, čo musia zlepšiť," skonštatoval Oremus.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Skrat Američana zo Zvolena. Súpera pichol hokejkou medzi nohy, vylúčili ho