Obohral obrancu a oklamal brankára. Fehérváryho gólom sa chváli aj NHL

Martin Fehérváry strieľa gól.
Martin Fehérváry strieľa gól. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|13. apr 2022 o 06:23

Tatar strelil víťazný gól New Jersey.

NEW YORK. Martin Fehérváry prispel víťazným gólom k demolácii Philadelphie Flyers. Jeho Washington Capitals vyhrali vysoko 9:2.

Slovenský obranca sa gólovo presadil v 14. minúte, keď zvyšoval náskok Caps na 3:1. Strelil azda najkrajší gól doterajšej kariéry v NHL.

Vynikajúco využil presný pas Nica Dowda. Kľučkou obohral obrancu, ktorý stál pred ním, a dostal sa až do bezprostrednej blízkosti brankára. Spravil ďalšiu kľučku a poslal mu puk medzi nohy. Na presný zásah upozornila aj NHL na svojich sociálnych sieťach.

Išlo o ôsmy gól bratislavského rodáka v sezóne. Celkovo v nej zaznamenal 15 bodov. Skóroval v treťom z posledných štyroch stretnutí.

V utorkovom dueli odohral 19 minút a 40 sekúnd, zaznamenal tri plusové body, tri strely na bránu, štyri hity a dva bloky.

Presadil sa aj Tomáš Tatar. V dueli jeho New Jersey Devils na ľade Arizony Coyotes strieľal v 40. minúte dôležitý gól.

Stav bol 2:2 a "diabli" sa chceli čím skôr dostať do vedenia. Tatar založil útočnú akciu nahodením puku do útočného pásma. Na jeho druhom konci si ho prebral Nico Hischier, ktorý využil hrúbku brankára Karla Vejmelku a okamžite poslal puk pred bránku, kde mal Slovák pred sebou už len prázdnu sieť.

Jeho gól mal prívlastok víťazný. Devils vyhrali 6:2, Tatar odohral 13 minút a 52 sekúnd, mal dve strely na bránu, tri hity a dva bloky.

Zdeno Chára nebodoval, no radoval sa z výhry New Yorku Islanders nad Pittsburghom. Odohral 22 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod a štyrikrát vystrelil na bránu.

Súboj Slovákov priniesol zápas medzi Dallasom a Tampou Bay. Za domácich Stars odohral 8 minút a 15 sekúnd Marián Studenič, raz vystrelil na bránu a zablokoval jednu strelu. Radoval sa z víťazstva 1:0.

Jeho náprotivok Erik Černák odohral 19 minút a 19 sekúnd, zablokoval tri strely, raz bodyčekoval a raz ohrozil súperovu bránku.

Debut jednotky a dvojky draftu

Premiéru v NHL za sebou majú jednotka draftu 2021 Owen Power i jeho dvojka Matty Beniers.

Prvý menovaný nebodoval, ale z horúceho ľadu v Toronte si odniesol dva body. Jeho Buffalo Sabres zdolalo Maple Leafs 5:2.

Kanadský zadák strávil na ľade 19 minút a 50 sekúnd, odsedel si dve minúty na trestnej lavici, pripísal si jeden bodyček a zablokoval jednu strelu.

"Bol som vcelku pokojný, hoci určitá nervozita na mňa určite doľahla," priznal Power po zápase. "O takomto niečom snívate celý život."

Prvý bod si v prvom stretnutí v lige pripísal Matthew Beniers, Powerov spoluhráč z univerzity a dvojka posledného draftu.

Jeho Seattle Kraken však podľahli Calgary Flames 3:5. Vo výborne rozohranom zápase nezvládli poslednú dvadsaťminútovku, prehrali ju 0:4.

Beniers v 15. minúte prihrával na gól Ryanovi Donatovi. V dueli odohral 17 minút a 10 sekúnd, mal 42-percentnú úspešnosť na buly a dva strelecké pokusy.

Štvrtý stobodový

Johnny Gaudreau sa stal štvrtým hráčom v sezóne 2021/22 so stovkou bodov na konte. Pripojil sa ku Connorovi McDavidovi, Leonovi Draisaitlovi a Jonathanovi Huberdeauovi.

Pri nočnom obrate Calgary v zápase proti Seattlu zaznamenal dve asistencie. V oboch prípadoch prihrával na góly Matthewa Tkachuka, ktorý strelil hetrik. So 101 bodmi je štvrtým najproduktívnejším hráčom NHL, na lídra McDavida stráca sedem bodov.

Gaudreau je prvým hráčom od sezóny 2005/06, ktorý bol vybratý vo štvrtom kole draftu či neskôr, a dosiahol túto hranicu. Naposledy to zvládol Daniel Alfredsson.

Päťdesiaty gól v ročníku 2021/22 strelil ako tretí hráč Chris Kreider. Na lídra Austona Matthewsa stráca osem gólov, na druhého Leona Draisaitla jeden. Stal sa iba siedmym hráčom v histórii súťaže, ktorý zaznamenal prvú päťdesiatgólovú sezónu po tridsiatych narodeninách.

Z prvého gólu v NHL sa tešia dvaja hráči New Jersey Devils. Na 1:1 vyrovnával Fabian Zetterlund a na 2:1 zvyšoval obranca Kevin Bahl.

NHL - základná časť - 13. apríl:

Boston - St. Louis 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Bergeron (B. Marchand, Forbort), 17. McLaughlin (Haula, Clifton) – 1. Perron (R. O'Reilly, Saad), 36. Krug (B. Schenn, Perron), 39. Tarasenko (R. Thomas, Bučnevič), 50. Tarasenko (Bučnevič, Krug)

Brankári: Swayman 26/30 - Husso 39/41

Florida - Anaheim 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 22. Duclair (Verhaeghe, Barkov), 51. Duclair (S. Reinhart, Giroux), 64. Huberdeau – 8. T. Terry (Zegras, D. Grant), 38. D. Grant (Drysdale, Henrique)

Brankári: Bobrovskij 22/24 - Gibson 52/55

NY Rangers - Carolina 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 22. K'A. Miller (Zibanejad, Vatrano), 59. Kreider (Copp, A. Fox) – 34. A. Svečnikov (Jarvis, Aho), 42. Jarvis (Aho, Skjei), 47. J. Staal (Skjei, Fast), 60. Aho (A. Svečnikov, T. Teräväinen)

Brankári: Šesťorkin 21/24 - Andersen 28/30

Toronto - Buffalo 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 23. Liljegren (W. Nylander, Rielly), 49. Kerfoot (Rielly, Engvall) – 8. Okposo (V. Olofsson, Dahlin), 30. Tage Thompson (Tuch, Jokiharju), 45. J. Skinner (Tuch), 46. Dahlin (V. Olofsson, R. Asplund), 58. R. Asplund

Brankári: Källgren 23/27 - Anderson 24/26

Washington - Philadelphia 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Góly: 7. Ovečkin (Sheary, Kuznecov), 12. Oshie (Carlson, Bäckström), 14. Fehérváry (N. Dowd, Hathaway), 27. Eller (Mantha, T. Wilson), 36. Sheary (Kuznecov, Ovečkin), 44. Irwin (J. Schultz, Johan Larsson), 46. Eller (Mantha, T. van Riemsdyk), 53. Hathaway (J. Schultz, Irwin), 58. Johan Larsson (J. Schultz, N. Dowd) – 12. J. van Riemsdyk, 57. J. van Riemsdyk (K. Hayes, Brink)

Brankári: Hart 7/10, Jones 21/27 - Samsonov 19/21

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 40 sekúnd, strelil gól, zaznamenal tri plusové body, tri strely na bránu, štyri hity a dva bloky/

Detroit - Ottawa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 33. Bertuzzi (Seider, L. Raymond) – 20. Watson (Norris, M. Joseph), 36. Batherson (Del Zotto, Stützle), 59. Stützle (Holden), 60. Stützle (Watson)

Brankári: Greiss 28/30 - Forsberg 24/25

NY Islanders - Pittsburgh 5:4 sn (3:1, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Parise (Barzal, Dobson), 13. Parise (Pageau, Pelech), 20. Bailey, 43. Bailey, rozh. náj. Palmieri – 6. Guentzel (Rakell, Crosby), 24. D. Heinen (Kasperi Kapanen, Boyle), 39. Guentzel (Ruhwedel, Crosby), 46. Guentzel (Guentzel, Crosby)

Brankári: Sorokin 43/47 - DeSmith 33/37

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 22 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod a štyrikrát vystrelil na bránu/

Minnesota - Edmonton 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 6. F. Gaudreau, 24. K. Fiala (Boldy, D. Kulikov), 30. K. Fiala, 34. Hartman (Kaprizov), 44. Hartman (Jordie Benn, Kaprizov) – 46. Draisaitl (Hyman, Barrie)

Brankári: Talbot 27/28 - Koskinen 18/23

Nashville - San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 64. Johansen (Ekholm, F. Forsberg)

Brankári: Saros 25/25 - Kähkönen 40/41

Chicago - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 37. T. Raddysh (Kurashev, J. Toews), 57. P. Kane (T. Raddysh, Kurashev) – 8. T. Moore (Danault, Arvidsson), 11. Danault (M. Roy, Arvidsson), 37. B. Lizotte (D. Brown, Iafallo), 46. Spence (Kopitar, Kaliyev), 59. B. Lizotte (D. Brown)

Brankári: Delia 31/35 - Quick 18/20

Calgary - Seattle 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)

Góly: 17. M. Tkachuk (Hanifin, R. Andersson), 44. M. Tkachuk (J. Gaudreau, R. Andersson), 46. Mangiapane (E. Lindholm, Mackey), 55. Hanifin (Michael Stone, Backlund), 60. M. Tkachuk (J. Gaudreau) – 15. Donato (Beniers, Vince Dunn), 24. V. Rask (Gourde, Lind), 38. A. Larsson (Wennberg, Donskoi)

Brankári: Markström 12/15, Vladař 7/7 - Driedger 26/30

Dallas - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 56. Hintz (Pavelski, Robertson)

Brankári: Wedgewood 23/23 - Vasilevskij 28/29

/Marián Studenič (Dallas) odohral 8 minút a 15 sekúnd, raz vystrelil na bránu a zablokoval jednu strelu/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 19 sekúnd, zablokoval tri strely, raz bodyčekoval a raz ohrozil súperovu bránku/

Arizona - New Jersey 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 2. T. Boyd (N. Schmaltz, N. Ritchie), 39. N. Schmaltz (Gostisbehere, Maccelli) – 11. Zetterlund (N. Hischier, Šarangovič), 26. Bahl (Bastian), 40. Tatar (Bratt), 40. J. Boqvist (P. K. Subban), 56. Šarangovič (Zetterlund, N. Hischier), 58. Šarangovič (Bahl, N. Hischier)

Brankári: Vejmelka 32/38 - Daws 19/21

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 52 sekúnd, strelil gól, mal dve strely na bránu, tri hity a dva bloky/

Vancouver - Vegas 5:4 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 2. Horvat (Chiasson, J. T. Miller), 22. Podkolzin (Elias Pettersson, Q. Hughes), 24. Elias Pettersson (Garland), 34. B. Richardson (Elias Pettersson), 61. Q. Hughes (Garland, Horvat) – 17. Martinez (Janmark, Kolesar), 25. Amadio (Marchessault, W. Karlsson), 46. Theodore (Dadonov, Martinez), 60. Theodore (Pietrangelo, Eichel)

Brankári: Demko 41/45 - Lehner 22/27

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Obohral obrancu a oklamal brankára. Fehérváryho gólom sa chváli aj NHL