Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|14. dec 2023 o 06:13

Šimon Nemec bol najvyťaženejším hráčom New Jersey proti Bostonu.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský si utvoril nové osobné maximum pri prehre Montrealu 3:4 po samostatných nájazdoch proti Pittsburghu Penguins.

Kouč mu prejavil veľkú dôveru. Odohral až 22 minút a 4 sekundy a svoj rekord spred pár týždňov navýšil o 2 minúty a 20 sekúnd.

Canadiens strelili tri góly už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Penguins však počas druhého dejstva vyrovnali a gól nepadol až do samostatných nájazdov.

V tých dostal priestor aj Juraj Slafkovský, išiel ako štvrtý v poradí. Skúsil známu fintu Petra Cehlárika "forhend-bekhend-forhend", no proti Nedeljkovicovi neuspel. Stav stretnutia uzavrel až v 12. sérii Harkins.

Slafkovský sa do štatistík nezapísal. Pripísal si tri strelecké pokusy, bodyček, blok a menší trest za hákovanie.

Šimon Nemec bol najvyťaženejším hráčom New Jersey Devils proti druhému najlepšiemu tímu NHL Bostonu Bruins. Odohral 22 minút a 13 sekúnd.

"Diabli" inkasovali len jeden gól, v 17. minúte od Geekieho. V 43. minúte vyrovnal Mercer a v predĺžení rozhodol Jack Hughes.

Tomáš Tatar sa dočkal povýšenia do druhej lajny Colorada. Bodovať sa mu však nepodarilo. Odohral 13 minút a 15 sekúnd, pripísal si plusový bod.

Jeho spoluhráč Nathan MacKinnon prispel k víťazstvu dvomi asistenciami. V NHL už pozbieral 800 kanadských bodov, viac ich z aktívnych hráčov majú iba sedemnásti.

NHL - základná časť - 14. december:

Montreal - Pittsburgh 3:4sn (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Savard, 13. Struble (Pezzetta, Ylönen), 16. Monahan (Matheson, Suzuki) – 14. Crosby (D. O'Connor), 26. Guentzel (Crosby, E. Karlsson), 32. Crosby (E. Karlsson, Malkin), rozh. náj. Harkins

Brankári: Montembeault 27/30 - Nedeljkovic 39/42

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 22 minút a 4 sekundy, pripísal si tri strelecké pokusy, bodyček, blok a menší trest/

New Jersey - Boston 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 43. Mercer (Haula, Holtz), 63. J. Hughes (Bratt, Vaněček) – 17. Geekie (J. van Riemsdyk, Heinen)

Brankári: Vaněček 23/24 - Swayman 33/35

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 22 minút a 13 sekúnd, zablokoval 2 strely/

NY Islanders - Anaheim 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 21. Palmieri (Nelson, Fasching), 27. Cizikas (Clutterbuck, Dobson), 48. Barzal (Horvat, Dobson), 59. Holmström (Pageau) – 28. Terry (Mintjukov, Carlsson), 34. Henrique (Vaakanainen, Leason), 46. Carrick

Brankári: Varlamov 21/24 - Gibson 30/34

Colorado - Buffalo 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Góly: 6. Rantanen (MacKinnon, Makar), 11. Ničuškin (F. Olofsson, Rantanen), 12. Wood, 43. Malinski (J. Johnson, Drouin), 54. Ničuškin (MacKinnon, Rantanen) – 19. Benson (Dahlin, Peterka)

Brankári: Prosvetov 29/30 - Luukkonen 25/30

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 13 minút a 15 sekúnd, pripísal si plusový bod/

Los Angeles - Winnipeg 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Góly: 10. Kopitar (Fiala, Byfield), 13. Laferriere (Dubois) – 27. Ehlers (Vilardi), 34. Ehlers (Vilardi, Scheifele), 35. Scheifele (Vilardi, Ehlers), 43. Vilardi (DeMelo), 60. Scheifele (Ehlers)

Brankári: Talbot 24/29 - Hellebuyck 30/32