Pavol Regenda.
Pavol Regenda. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. okt 2022 o 06:34 (aktualizované 16. okt 2022 o 12:38)

Na začiatku víkendu hrala väčšina tímov z NHL.

NEW YORK. Až štrnásť zápasov bolo na programe NHL v noci z piatka na sobotu. Nastúpili piati Slováci.

Tomáš Tatar bol pri prehre New Jersey proti Detroitu 2:5. Skúsený útočník odohral 14 minút a 57 sekúnd. Pripísal si mínusový bod, štyri trestné minúty, jednu strelu, dva bodyčeky a blok.

Černákova Tampa Bay zas nezvládla duel na ľade Pittsburghu a pripísala si prehru 2:6. Slovenský zadák strávil na ľade 20 minút a 45 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, tri hity a blok.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby zaznamenal aj v druhom zápase novej sezóny NHL tri kanadské body. V dueli proti Tampe Bay Lightning strelil gól a pridal dve asistencie. V historických štatistikách hokejovej profiligy sa dostal na 19. miesto.

Tridsaťpäťročný kanadský center má na konte 1415 bodov (519+869) v 1100 zápasoch a dostal sa pred Douga Gilmoura (1414 bodov v 1474 dueloch).

Spomedzi aktívnych hráčov je Crosby najproduktívnejší hráč NHL, na druhom mieste je Alexander Ovečkin z Washingtonu Capitals. Crosby zaznamenal 423. zápas s viac ako jedným bodom.

Proti sebe nastúpili v zápase Washington - Montreal Martin Fehérváry a Juraj Slafkovský.

Z výhry 3:1 sa radoval prvý menovaný. Odohral 19 minút a 41 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránu, hit a blok.

Bez bodu, ale s pluskou ukončil stretnutie Slafkovský. Dokopy odohral 12 minút a 41 sekúnd. Mal jednu veľkú šancu, no trafil tyčku.

Regenda v bolestiach

Pavol Regenda s Anaheimom cestoval do New Yorku, kde ich čakali Islanders. Anaheim prehral vysoko 1:7. Regenda odohral 11 minút a 10 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve strely, dva bodyčeky a dva bloky.

Pri jednom z týchto blokov ho bolestivo trafila strela Adama Pelecha. Slovenský forvard sa s ťažkosťami vrátil na striedačku. Neskôr sa do zápasu vrátil.

Tréneri ho vyskúšali v druhom útoku. Hral s mladou hviezdou Trevorom Zegrasom a posilou Frankom Vatranom.

Arizona ich neporazí

Boston Bruins vyhrali proti Arizone Coyotes 6:3. Natiahli svoju sériu výhier proti tomuto klubu už na devätnásť zápasov, čo je najdlhšia aktívna šnúra tohto druhu v NHL.

O niekoľko bodov sa opäť postarali Česi. V piatej minúte skóroval Pavel Zacha, neskôr si asistenciu pripísal David Krejčí.

Zápas medzi Los Angeles a Minnesotou sa skončil víťazstvom kalifornského klubu 7:6. "Králi" vyhrali po prvý raz v sezóne. Toľko gólov v zápase ešte v sezóne 2022/23 nepadlo.

Seattle Kraken podľahli Vegas Golden Knights 2:5. V ich drese opäť nenastúpil Shane Wright, ktorý bol v druhom zápase za sebou zdravým náhradníkom.

NHL - základná časť - 16. október:

Buffalo - Florida 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Góly: 11. Tuch (Jokiharju, Comrie), 19. Girgensons (Peterka, Dahlin), 40. Dahlin (Tuch) – 15. White (Luostarinen, Lundell), 19. M. Tkachuk (Forsling), 23. Ekblad (Barkov, Reinhart), 38. Montour (Barkov, M. Tkachuk)

Brankári: Comrie 33/37 - Knight 24/27

Philadelphia - Vancouver 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 31. DeAngelo (J. van Riemsdyk, Hayes), 38. Laughton (Konecny), 54. Konecny (Provorov, DeAngelo) – 2. Burroughs (Boeser, Pearson), 15. Garland (Podkolzin, L. Schenn)

Brankári: Hart 28/31 - Demko 28/30

Boston - Arizona 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Góly: 5. Zacha (Foligno, Smith), 19. Coyle (Frederic, Greer), 35. Foligno (Clifton), 50. Forbort (Krejčí, Zacha), 53. Greer (Lindholm), 58. Greer (Coyle) – 27. Keller (Boyd, Maccelli), 43. J. Brown (Bjugstad, Guenther), 46. Gostisbehere

Brankári: Swayman 21/24 - Vejmelka 37/42

New Jersey - Detroit 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

Góly: 5. Hamilton (Bratt, Siegenthaler), 25. Wood (Zetterlund, Hamilton) – 22. Chiarot (Larkin, Bertuzzi), 25. Vrána (Raymond, Chiarot), 38. Perron (Vrána, Määttä), 40. Larkin (Copp, Hronek), 51. Kubalík (Raymond, Larkin)

Brankári: Vaněček 17/22 - Nedeljkovic 37/39

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 57 sekúnd. Pripísal si mínusový bod, štyri trestné minúty, jednu strelu, dva bodyčeky a blok/

Pittsburgh - Tampa Bay 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Góly: 17. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 25. Heinen (Zucker, Carter), 43. Guentzel (Letang, Crosby), 44. Carter (Kapanen), 54. Rust (Crosby, Malkin), 56. Rakell – 5. Stamkos (Hedman, Kučerov), 55. Point (Kučerov, Stamkos)

Brankári: Jarry 34/36 - Elliott 39/44

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 45 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, tri hity a blok/

Toronto - Ottawa 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 40. Kämpf (Muzzin, Järnkrok), 54. Nylander (Matthews, Tavares), 59. Holl (Bunting, Marner) – 10. Pinto (Giroux, Sanderson), 55. Giroux (DeBrincat, Chabot)

Brankári: Samsonov 26/28 - Forsberg 29/32

Washington - Montreal 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Góly: 30. Sheary (Jensen, T. van Riemsdyk), 32. Mantha (Kuzněcov, Oshie), 36. Oshie (Ovečkin, D. Strome) – 23. Suzuki (Xhekaj, Caufield)

Brankári: Kuemper 21/22 - Montembeault 26/29

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 41 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránu, hit a blok/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 12 minút a 41 sekúnd, zaknihoval plusový bod/

NY Islanders - Anaheim 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Góly: 11. Mayfield (Lee, Beauvillier), 13. Dobson (M. Martin), 26. Wahlstrom (Pageau), 33. Mayfield (Barzal, Parise), 35. Beauvillier (Pulock, Lee), 54. Salo (Barzal, Lee), 60. Salo (Wahlstrom, Nelson) – 42. Terry

Brankári: Sorokin 22/23 - Gibson 22/27, Stolarz 9/11

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 11 minút a 10 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve strely, dva bodyčeky a dva bloky/

Dallas - Nashville 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Hintz (Heiskanen), 21. Hintz (Pavelski, Robertson), 28. Heiskanen (Robertson), 44. Robertson (Hintz, Pavelski), 59. Marchment – 39. Niederreiter (Granlund, Forsberg)

Brankári: Oettinger 29/30 - Saros 17/21

Minnesota - Los Angeles 6:7 (2:4, 2:2, 2:1)

Góly: 13. Middleton (Spurgeon, Boldy), 17. Foligno (Eriksson Ek, Dumba), 26. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello), 33. Kaprizov (Zuccarello, Gustavsson), 46. Zuccarello (Addison, Boldy), 48. Steel (Hartman, Brodin) – 5. Kempe (Fiala, Anderson), 9. Vilardi (Iafallo, Byfield), 12. Doughty (Kopitar, Fiala), 19. Iafallo (Vilardi, Roy), 30. Fiala (Kempe, Kopitar), 34. Roy (Lemieux, Kaliyev), 49. Kempe (Kopitar, Anderson)

Brankári: Fleury 10/14, Gustavsson 17/20 - Petersen 29/35

St. Louis - Columbus 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 6. Bučnevič (Krug), 22. Tarasenko (Faulk, Thomas), 51. Barbašev (Schenn, Bučnevič), 52. Neighbours (Leddy), 59. Tarasenko – 23. Nyquist (Gaudreau, Gudbranson), 23. Kuraly (Olivier, Robinson)

Brankári: Binnington 23/25 - Merzlikins 20/25

Edmonton - Calgary 3:4 (1:4, 2:0, 0:0)

Góly: 4. Ceci (Yamamoto, Draisaitl), 31. McDavid (Kane, Draisaitl), 35. McLeod (Murray) – 2. Backlund (Stone, Coleman), 5. Stone (Rooney), 8. Kadri (Stone), 11. Mangiapane (Kadri, Tanev)

Brankári: Campbell 7/11, Skinner 31/31 - Vladař 26/29

San Jose - Chicago 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Góly: 14. Sturm (Karlsson, Ferraro), 20. Couture (Karlsson, Lorentz) – 28. Toews (Johnson, Raddysh), 29. Lafferty (Dickinson), 31. Lafferty (Dickinson, Jones), 46. Raddysh (Johnson), 50. Dickinson (Kurashev)

Brankári: Kähkönen 20/25 - Mrázek 24/26

Seattle - Vegas 2:5 (0:2, 0:3, 2:0)

Góly: 54. Schultz (Burakovsky, Beniers), 57. Schwartz (Burakovsky, Dunn) – 1. Kolesar (W. Carrier), 4. Marchessault (N. Roy), 34. Re. Smith (Ma. Stone, Eichel), 38. Marchessault (Stephenson, Theodore), 40. Theodore (Kessel, Eichel)

Brankári: Jones 19:24, Grubauer 6/6 - Hill 31/33