Tatar dal gól aj rozhodol nájazdy, Rus vyrovnal zápis Demitru

Tomáš Tatar strieľa gól v drese New Jersey Devils.
Tomáš Tatar strieľa gól v drese New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|13. mar 2022 o 06:12 (aktualizované 13. mar 2022 o 10:26)

Pozrite si prehľad nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Tomáš Tatar bol strojcom víťazstva New Jersey Devils vo vyrovnanom zápase proti Anaheimu. Domáce tribúny rozjasal až dvakrát.

Najprv strelil jediný gól tímu v riadnom hracom čase. Trafil sa v 23. minúte, keď mu asistoval Boqvist. Jeho zásah znamenal vyrovnanie na 1:1.

Ešte pred gólom sa slovenský útočník blysol peknou zadovku na Boqvista, s ktorým potom vyšachovali zadné rady súpera. Tatar prekonal súperovho brankára Stolarza strelou zblízka a odpovedal na gól Troya Terryho.

V nájazdoch šiel ako úplne prvý exekútor. Vymyslel šikovný bekhend, na ktorý už súper nedokázal reagovať. "Diabli" tak získali cenné dva body.

“S pribúdajúcimi zápasmi sezóny sme stále skúsenejší. Vieme, ako hrať tesné zápasy, hrá sa proti nám ťažko. Nevzdávame sa, ani keď nepremeníme pár šancí, je radosť to sledovať. Teším sa na ďalšie zápasy, momentálne si hokej veľmi užívame,” povedal Tatar pre ligový web.

Za Calgary nastúpil v stretnutí proti Detroitu Adam Ružička. Pri výhre 3:0 však nebodoval. Odohral 11 minút a 48 sekúnd, zapísal si tri bodyčeky, strelu na bránu a zblokoval jednu strelu. Vyhral tiež 77 percent vhadzovaní.

Černákova Tampa Bay sa predstavila na ľade Edmontonu (1:4). Slovenský zadák odohral 21 minút a 10 sekúnd, pripísal si dva bodyčeky a strelu na bránu.

Prekliaty Boston

Pre Arizonu Coyotes sú Boston Bruins z dlhodobého hľadiska najhorším možným súperom. Potvrdilo sa to i v sobotu, "kojoti" padli po výsledku 2:3.

Bruins vyhrali nad Coyotes už osemnásť zápasov za sebou. Ťahajú druhú najdlhšiu šnúru výhier proti jednému súperovi v histórii NHL. Neprehrali s nimi od ročníka 2010/2011.

Ak chcú vyrovnať rekord, potrebujú ešte päť víťazstiev. Medzi rokmi 1974-1978 totiž Montreal Canadiens porazili Washington Capitals hneď 23-krát v rade.

Asistenciu v drese Bostonu zaznamenal Čech Tomáš Nosek.

Jeho krajan Tomáš Hertl sa dva razy trafil proti Los Angeles. San Jose Sharks aj vďaka tomu vyhrali v kalifornskom súboji jednoznačne 5:0.

Za Mikitom

Patrick Kane nabral formu. Pri výhre nad Ottawou 6:3 zaknihoval tri asistencie a osamostatnil sa na druhom mieste historického bodovania Chicaga Blackhawks.

Momentálne má na konte 1 156 bodov. Na tretie miesto odsunul legendárneho Bobbyho Hulla. Na prvom mieste je meno slovenského rodáka Stana Mikitu. Ten počas pôsobenia v Chicagu nazbieral až 1 467 bodov.

Tisíci zápas v NHL odohral bek Detroitu Red Wings Marc Staal a stal sa posledným z bratskej trojice, ktorý to dokázal. On ani jeho spoluhráči nenašli recept na brankára Jacoba Markströma, ktorý vychytal deviatu nulu v sezóne.

“Je to tímová štatistika. Chalanov neustále povzbudzujem, nech hrajú tak ako doteraz. Je radosť byť brankárom tohto tímu,” povedal 32-ročný Švéd.

Tarasenko vyrovnal slovenskú legendu

Tridsiaty gól vsietil Jason Robertson. Forvard Dallasu na dosiahnutie hranice potreboval 49 duelov. Rýchlejší bol v drese Stars naposledy súčasný člen Siene slávy IIHF Mike Modano v sezóne 1993/94.

Robert Thomas pomohol štyrmi bodmi (2+2) k víťazstvu St. Louis v Nashville 7:4. Predators vyrovnali z 0:3 na 3:3, potom aj na 4:4, ale rozdielový gól strelil 2:38 minúty pred koncom tretej tretiny Thomas.

Triumf Blues poistili gólmi do prázdnej bránky David Perron a Justin Faulk.

Ruský útočník St. Louis Vladimir Tarasenko zaznamenal dve asistencie a so 493 bodmi (237+256) vyrovnal zápis legendárneho Pavla Demitru na šiestom mieste klubovej histórie. Lídrom je Bernie Federko s 1073 bodmi.

NHL - základná časť - 13. marec:

Nashville - St. Louis 4:7 (1:3, 3:1, 0:3)

Góly: 19. Duchene (F. Forsberg, Johansen), 24. Johansen (Duchene, Josi), 29. F. Forsberg (Ekholm, A. Carrier), 33. Duchene (Johansen) – 7. Perron (Krug, Tarasenko), 8. Saad (R. Thomas, Kyrou), 18. R. Thomas (Saad, Kyrou), 32. Krug (MacEachern, Bozak), 58. R. Thomas (Kyrou, Tarasenko), 59. Perron (B. Schenn, R. O'Reilly), 59. Faulk (R. Thomas)

Brankári: Saros 28/33 - Husso 31/35

Carolina - Philadelphia 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 29. Lorentz (Stepan, Chatfield), 57. Martinook (Trocheck, Cole), 60. Aho (A. Svečnikov) – 37. Brassard (Atkinson, Ristolainen)

Brankári: Andersen 28/29 - Jones 33/35

Boston - Arizona 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 3. Craig Smith (T. Nosek, N. Foligno), 11. Craig Smith (Coyle, Frederic), 57. Coyle (Frederic, McAvoy) – 40. Keller (Mayo, N. Schmaltz), 43. N. Ritchie (Hayton, Maccelli)

Brankári: Swayman 27/29 - Vejmelka 37/40

Calgary - Detroit 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 10. E. Lindholm (R. Andersson, M. Tkachuk), 49. Toffoli (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 56. Coleman (Ch. Tanev, Michael Stone)

Brankári: Markström 19/19 - Greiss 40/43

/Adam Ružička (Calgary) odohral 11 minút a 48 sekúnd. Zapísal si tri bodyčeky, strelu na bránu a blok. Vyhral 77 percent vhadzovaní/

Montreal - Seattle 3:4 sn (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Pezzetta (Evans), 42. A. Romanov (R. Pitlick, Petry), 58. Suzuki (Chiarot, A. Romanov) – 10. Gourde, 17. Donato (Marcus Johansson, Vince Dunn), 36. McCann (Marcus Johansson, Geekie), rozh. náj. Marcus Johansson

Brankári: Montembeault 32/35 - Grubauer 30/33

New Jersey - Anaheim 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. Tatar (J. Boqvist), rozh. náj. Tatar – 12. T. Terry (Comtois, Manson)

Brankári: Daws 33/34 - Stolarz 39/40

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 37 sekúnd. Strelil gól a rozhodol samostatné nájazdy. Raz vystrelil na bránu a pridal bodyček/

Ottawa - Chicago 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Góly: 4. C. Brown (Formenton), 15. Chabot, 36. N. Paul (Zub, J. Brown) – 21. J. Toews (P. Kane), 23. J. Toews (P. Kane, E. Gustafsson), 30. C. Jones (S. Jones, Hagel), 36. Lafferty (McCabe, R. Carpenter), 49. C. Jones (Dach, McCabe), 51. D. Strome (S. Jones, P. Kane)

Brankári: Forsberg 22/28 - Fleury 20/23

Dallas - New York Rangers 4:7 (2:4, 1:1, 1:2)

Góly: 1. Lindell (Hanley), 5. Seguin (Kiviranta, Lindell), 28. J. Robertson (J. Klingberg, Hintz), 49. Pavelski (Hintz, J. Klingberg) – 10. McKegg (K'A. Miller, J. Gauthier), 13. Zibanejad (R. Strome, Panarin), 15. A. Fox (Trouba, Panarin), 15. Panarin (K'A. Miller, Dryden Hunt), 39. Nemeth (Panarin, Dryden Hunt), 55. Goodrow (Chytil), 59. R. Strome (Dryden Hunt, Panarin)

Brankári: Oettinger 22/28 - Šesťorkin 29/33

San Jose - Los Angeles 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 10. T. Meier (B. Burns), 12. Nieto (Bonino), 20. Dahlén (T. Meier), 29. Hertl (T. Meier, B. Burns), 56. Hertl (Balcers, Barabanov)

Brankári: Hill 29/29 - Petersen 22/27

Edmonton - Tampa Bay 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 11. McDavid (Yamamoto, Barrie), 40. McDavid (Barrie, Draisaitl), 53. Draisaitl, 58. Yamamoto – 50. Bogosian

Brankári: Koskinen 30/31 - Elliott 45/48

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 10 sekúnd, pripísal si dva bodyčeky a strelu na bránu/