Miloš Kelemen
Miloš Kelemen (Autor: Tucson Roadrunners/X)
TASR|21. okt 2024 o 09:47

Zápas napokon dohral s mínusovým bodom a osobným trestom.

NEW YORK. Slovenský hokejista Miloš Kelemen si otvoril strelecký účet v sezóne v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Dvadsaťpäťročný útočník skóroval v noci na pondelok pri prehre jeho Tucsonu Roadrunners s Texas Stars 3:4.

Kelemen na začiatku druhej tretiny poslal svoj tím do vedenia 2:1, neskôr domáci viedli aj 3:1, no sľubný náskok neudržali.

Slovenský krídelník si v zápase pripísal aj mínusový bod, vyslal dve strely na bránku a v závere inkasoval 10-minútový osobný trest za urážku rozhodcu.

V akcii boli zo Slovákov aj Dalibor Dvorský (Springfield) a Adam Sýkora (Hartford), ktorí však nebodovali.

Do bránky Iowy sa druhýkrát v sezóne dostal Samuel Hlavaj, ktorý vykryl všetkých päť striel hráčov San Jose po tom, ako v tretej tretine vystriedal medzi žŕdkami Jespera Wallstedta. Jeho tím prehral 3:7.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Ukázal dôrazný bekhend. Kelemen strelil v AHL prvý gól v sezóne