Fotka zo zápasu Michalovce - Zvolen.
Fotka zo zápasu Michalovce - Zvolen. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|27. okt 2023 o 20:55 (aktualizované 27. okt 2023 o 21:16)

Pozrite si výsledky piatkového 13. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Hokejisti Spišskej Novej Vsi si aj po piatkovom 13. kole Tipos extraligy udržali prvú priečku v tabuľke, hoci na ľade Liptovského Mikuláša zvíťazili až po predĺžení 5:4.

Zvolenčania na druhom mieste zaostávajú o jediný bod, v Michalovciach triumfovali 6:2.

Spišiaci boli blízko k plnému bodovému zisku, no americký útočník Mathew Robert Berry v Liptovskom Mikuláši vyrovnal 36 sekúnd pred treťou sirénou na 4:4 a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol v 64. min kanadský útočník Olivier Archambault.

Nové Zámky majú na druhý Zvolen manko už päť bodov, keď doma prehrali v regionálnom derby s Nitrou 2:3 po nájazdoch.

Rozstrel nezvládli ani úradujúci šampióni z Košíc na ľade Banskej Bystrice, podľahli rovnakým výsledkom.

V tabuľke sú o ďalší bod späť na 4. priečke, no už iba o skóre pred ich piatkovým súperom.

Slovanisti ukončili šnúru troch prehier, hoci posledné Humenné zdolali až 4:3 po predĺžení.

Pre nováčika vybojoval aspoň bod Lukáš Handlovský, ktorý poslal duel do dodatočnej päťminútovky presným zásahom 18 sekúnd pred treťou sirénou.

Zápas napokon rozhodol z trestného strieľania v predĺžení Daniil Fominych. Humenčania sa priblížili k predposlednému Trenčínu na dva body, Dukle sa naďalej nedarí, prehrala v Poprade 2:5 a nezabodovala päť stretnutí v sérii.

Tipos extraliga - 13. kolo:

Nové Zámky – Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) - 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. nájazd: Buček

Liptovský Mikuláš - Spišská Nová Ves  4:5 pp (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 9. Berry (Egle, Réway), 31. Sukeľ (Avcin, Réway), 56. Uhrík (Miller, Vojtech), 60. Berry (Avcin, Miller) - 2. Majdan (Drábek, Žiak), 13. Oullet-Beaudry (Majdan), 28. Džugan (Vandas, Myklucha), 39. Myklucha (Archambault, Kerbashian), 64. Archambault (Žiak)

Slovan Bratislava - Humenné 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 26. Brown (Takáč, O´Brien), 36. Brown (Findlay, Golian), 37. Ranford (Korenčík, Minárik), 65. Fominych (tr. strieľanie) - 8. Šoltés, 45. Vaško (Meliško, Krajňák), 60. Handlovský (Kuru, Sergienko)

Michalovce - Zvolen 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Góly: 16. Zabusovs (Michalčin, Bjalončík), 37. Zabusovs (Macejko) - 4. Hecl (Kubka, Mucha), 8. Csányi (Zuzin), 25. Hults (Mucha, Hecl), 34. Šiška (Kolenič, Hain), 47. Viedenský (Kašlík), 54. Šiška (Kolenič)

Banská Bystrica - HC Košice 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. R. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), 65. rozh. nájazd Gašpar (rozh. sam. nájazd) – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jääskeläinen)

Poprad - Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway).

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Extrémne vyrovnané 13. kolo, do predĺženia museli ísť až štyri zápasy