Od senzácie ich delili dve sekundy, napokon prehrali v predĺžení

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. feb 2022 o 20:25

Pozrite si výsledky Slovenskej hokejovej ligy.

BRATISLAVA. Hokejisti Brezna v ostatnom období nebodovali v šiestich zo siedmich ligových duelov a len málokto čakal, že by svoju nelichotivú bilanciu mali zlepšiť v zápase 34. kola proti vedúcej Žiline.

Zverenci trénera Jaroslava Becka však nielenže uchmatli obrovského favoritovi bod, ale boli nesmierne blízko k nečakanému víťazstvu.

V prvej tretine viedli 3:1 a hoci hostia neskôr vyrovnali skóre, v 45. minúte poslal hráčov Brezna do opätovného vedenia Jakub Kylnar.

Žilinčania sa dlhé minúty márne pokúšali o vyrovnanie, ale napokon sa im to podarilo zásluhou Jozefa Tibenského dve sekundy pred treťou sirénou.

Nasledovať tak muselo predĺženie, ktoré po necelých dvoch minútach ukončila nová žilinská posila - lotyšský obranca Eduards Hugo Jansons.

Druhý pondelňajší zápas už taký dramatický nebol. Považská Bystrica ukončila sériu troch prehier a Levice deklasovala 6:1.

Tipos slovenská hokejová liga - pondelok:

Brezno - Žilina 4:5 pp (3:2, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 4. Jednroľ (Sarvaš, Kylnar), 9. Surový (Lavrovs, Boldižár), 19. Boldižár (Lavrovs), 45. Kylnar (Dvonč, Kraut) - 12. Cíger (Markovič, Šidlík), 19. Šmída, 27. Macek (Markovič, Tibenský), 60. Tibenský (Petran, Šmída), 62. Jansons (Koyš).

Rozhodovali: Krajčík, Lesay - Varga, Homola, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 115 divákov

Považská Bystrica - Levice 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 13. Hrušík (Zaťko), 18. Pšurný (Murtazin, Zaťko), 20. Zlocha (Ďurkech, Turian), 22. Murtazin (Drevenák), 22. Pšurný (Hrušík, Jakubec), 47. Drevenák (Ďurkech) - 56. Uhnák (Piačka).

Rozhodovali: Čahoj, Rojík - Nosek, Kováčik, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Dvonč - Svitana obaja 5 min + DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 1:0

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Od senzácie ich delili dve sekundy, napokon prehrali v predĺžení