Romanovia Kukumbergovia - syn s otcom.
Romanovia Kukumbergovia - syn s otcom. (Autor: tw/slovan)
Sportnet, TASR|7. okt 2022 o 20:25

Humenné predviedlo vydarený obrat.

BRATISLAVA. Hokejisti Skalice si napravili chuť po stredajšej prehre na ľade Humenného. V domácom zápase piateho kola SHL zdolali Martin 3:1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke.

Hoci už v 58. sekunde skóroval Michal Šátek, zápas bol dlho vyrovnaný a dramatický až do posledných minút. Až v 59. minúte strelil upokojujúci tretí gól domácich Ondrej Janík, keď strelou od modrej čiary využil presilovú hru.

Parádny obrat sa podaril Humennému, ktoré prehrávalo po dvoch tretinách 0:2 s Topoľčanmi, ale v treťom dejstve za necelých päť minút otočilo skóre.

Zaujímavý zápas sa odohral v Trnave. Kým v domácom drese nastúpil 42-ročný Roman Kukumberg a pri výhre 5:2 nad Modrými krídlami Slovan sa podieľal gólom a dvoma asistenciami, v drese hostí nastúpil jeho 17-ročný syn Roman.

Levice začali doma s Breznom skvele, keď prvú tretinu vyhrali 4:0. Brezno síce dokázalo zápas zdramatizovať a prehrávalo len o gól, ale napokon prehralo 4:7.

Jedenásť gólov však nebolo najviac v rámci piatkového programu zápasov. Ešte o dva viac videli diváci v Žiari nad Hronom, kde domáci spustili v tretej tretine doslova uragán a šiestimi gólmi si zaistili víťazstvo 8:5.

Tipos Slovenská hokejová liga - 5. kolo:

Skalica - Martin 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Šátek (Landrigan, Štrauser), 34. Nemec (Obdržálek), 59. Janík (Hujsa) - 16. Petran (Belica).

Rozhodovali: Fridrich, Píšťanský - Olle, Ščurka, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 942 divákov

Trnava - Modré krídla Slovan 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 9. Antonov (Kukumberg, Kocúr), 11. Korím (Jurák, Holovič), 41. Antonov (Miklík), 54. Kukumberg, 59. Miklík - 20. Petriska (Klučiar), 26. Petráš (Klučiar, Petriska)

Rozhodovali: Lesay, J. Konc ml. - Ševčík, Kováčik, vylúčení: 3:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 290 divákov

Humenné - Topoľčany 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)

Góly: 42. Vaško, 43. Markuš (Ščurko), 48. Vaško (Lenďák, Vrábeľ) – 30. Vybíral (Sedlák, Tomčák), 39. Vybíral (Tomčák, Bystričan).

Rozhodovali: V. Snášel ml., Tornaj - Tomáš, Wolf, vylúčení: 5:2, presilovky a oslabenia: 0:0

Považská Bystrica - Žilina 4:5 sn (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Zlocha J. (Tománek), 41. Cíger (Zaťko, Lušňák), 50. Zaťko (Lušnák), 52. Cíger (Zaťko) - 28. Halama (Hovorka), 39. Koyš (Mráz, Jakubík), 45. Tibenský (Halama), 58. Lopušan (Mráz), rozhodujúci nájazd Macek.

Rozhodovali: Adamec, Mĺkvy - Zelený, Šeben, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 658 divákov

Levice - Brezno 7:4 (4:0, 1:3, 2:1)

Góly: 1. Vorobjev (Šachvorostov, Leščenko), 5. Šachvorostov (Rais, Pánik), 8. Leščenko (Vorobjev), 10. Zahradník (Rais, Mihalík), 34. Múčka (Vorobjyev, Leščenko), 53. Volko (Šramaty), 59. Novák - 27. Jasenec (Biro), 31. Hojo (Fungáč, Rákoš), 32. Zemko (Bdžoch, Kuboš), 50. Kuboš (Zubák).

Rozhodovali: Valachovič, Bachúrik - Klejna, Haringa, vylúčení: 6:4, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 180 divákov

Žiar nad Hronom - Dubnica 8:5 (2:2, 0:2, 6:1)

Góly: 4. Jakúbek (Gabri, Fekiač), 5. Giertl (Šeliga), 44. Kobolka (Šeliga), 49. Jakúbek (Fekiač), 57. Jakúbek (Gabri, Fekiač), 58. Fekiač (Kováč), 59. Gašpar (Fekiač), 60. Kováč (Magdolen) – 10. Géci (Ďuriš, Beták), 20. Haščák (Trška), 35. Škvarek (Ondruš), 38. Chatrnúch (Beták, Kristín), 52. Ďuriš (Beták, Kristín).

Rozhodovali: T. Orolin, Smerek - Drblík, Rehák, vylúčení: 10:10, presilovky: 4:3, oslabenia: 0:0, 295 divákov