Mojmír Božík sa stal ôsmym členom Siene slávy HC Košice.
Mojmír Božík sa stal ôsmym členom Siene slávy HC Košice. (Autor: TASR)
TASR|17. nov 2023 o 19:32 (aktualizované 17. nov 2023 o 21:12)

Pozrite si výsledky piatkového 18. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení v piatkovom zápase 18. kola Tipos extraligy.

Víťazný gól strelil v 63. minúte útočník Ryan Dmowski, ktorý bodoval v siedmom zápase po sebe. Pre trénera "kamzíkov" Todda Bjorkstranda to bola víťazná premiéra na popradskej striedačke.

HC Košice zvíťazili nad Slovanom Bratislava 4:1. Dosiahli tak piate víťazstvo po sebe a zároveň zopakovali výsledok z úvodného vzájomného duelu.

Slovanisti doplatili na 5-minútové vylúčenie kapitána Preisingera, počas ktorého Pollock upravil na 3:1 a náskok domácich v 50. minúte poistil Krivošík - 4:1.

Ešte pred úvodným buly si domáci klub uctil bývalého československého reprezentanta Mojmíra Božíka, ktorého dres s číslom 17 oddnes visí pod strechou štadióna. Stal sa ôsmym členom Siene slávy HC Košice.

Momentka zo zápasu HC Košice - HC Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu HC Košice - HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)

Humenné vyhralo nad Novými Zámkami 5:4 a to aj napriek tomu, že ešte po druhej tretine prehrávali o dva góly. Český tréner Martin Štrba si pripísal na lavičke nováčika úspešnú premiéru.

Michalovce prerušili päťzápasovú sériu prehier. Na ľade Banskej Bystrice triumfovali 5:2 a s 21 bodmi figurujú na predposlednej priečke tabuľky.

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad Spišskou Novou Vsou 3:2. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom poskočili na priebežné 5. miesto tabuľky.

Spišiaci sa napriek prehre udržali na prvom mieste pred HC Košice.

Hokejisti Trenčína zdolali hráčov HKM Zvolen 4:3 po predĺžení.

Záverečná tretina priniesla drámu. Najskôr vyrovnal Scott Conway a Trenčanov poslal do vedenia v 58. minúte Denis Hudec. Hostia však vyskúšali hru bez brankára a 19 sekúnd pred koncom ich zachránil Peter Zuzin.

O triumfe domácich rozhodol v predĺžení Marek Sloboda.

V zostave Trenčína bol dnes ako siedmy bek aj 15-ročný obranca Adam Goljer. Vo veku 15 rokov, 5 mesiacov a 10 dní sa tak stal 2. najmladším hráčom a najmladším obrancom extraligovej histórie.

Tipos extraliga - 18. kolo:

Košice - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Detailný prehľad o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

Góly: 16. Fejes (Breton, Bartoš), 35. Breton (Olsson), 46. Pollock (Krivošík, Jääskeläinen), 50. Krivošík (Chovan) - 41. Brown (Findlay)

Humenné - Nové Zámky 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)

Góly: 12. Handlovský (Linet), 37. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov) – 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy)

Poprad - Liptovský Mikuláš 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Urbánek (Kukuča, Svitana), 63. Dmowski (Brejčák, Coulter) - 39. Quince (Miller, Avcin)

Banská Bystrica - Michalovce 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 37. Stránsky (Sojka), 48. Hora (Bačík, Bíreš) – 4. Santos (Pearson, Daugavinš), 15. Santos (Daugavinš, Acolatse), 21. Bodák (Puliš, Suja), 25. Santos, 47. Valach (Puliš, Suja)

Trenčín - Zvolen 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 35. Charbonneau (Immo), 48. Conway (Charbonneau), 58. Hudec (Baláž), 63. Sloboda (Petráš) – 1. Sládek (Hain, Langkow), 32. Marcinek (Csányi, Kašlík), 60. Zuzin

Nitra - Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 17. Gill (Buček, Harper), 34. Bubela (Bajtek), 42. Gates (Stacha, Harper) – 23. Vartovník (Danielčák, Merezhko), 49. Kerbashian (Merezhko)

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košický hokej má nového člena siene slávy. Za Trenčín nastúpil najmladší obranca ligy